po 12.4.2021 | Redakce

Po dalším dramatu se série přesouvá k nám do Karviné za stavu 2:2

Po naši sobotní výhře v sedmičkovém rozstřelu se utkaly oba týmy ve stejném čase i v neděli. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát a ukončit už sérii, aby se nemuselo hrát i ve středu 14.4. Domácí byli proti a nastoupili do utkání hodně motivovaní. Ti naopak chtěli sérii protáhnout na pět utkání.

Začátek zápasu vyšel o poznání lépe našim borcům, ostatně jako ve všech předešlých zápasech této vyrovnané série. A stejně tak se jako pokaždé vrátili soupeři z Valašska do zápasu. Díky třem gólům Patzela a jednomu Mlotka jsme vedli v 7. minutě 1:4. Domácí dokázali stav brzy korigovat a poprvé domácí vedli v 15. minutě, kdy skóroval nejlepší střelec domácích Mořkovský. Největší náskok mělo Zubří díky Hybnerovi v 18. minutě, to vedlo už 10:7. Do konce první půle se ve skórování soupeři střídali. Poslední akcí poločasu byl trhák vyslaný Mizerou na Dobeše, tomu však přihrávku zmařil Solák a domácí si tak do druhého poločasu odnesli dvoubrankové vedení.

Ve druhé půli se nejprve prosadil Užek, na něho reagoval gólem Jurka. Karviná ukrajovala s mírného vedení Zubří a ve 39. minutě už vedla. Svůj dvoubrankový náskok jsme si drželi až do 55. minuty, když na 22:20 zvyšoval Skalický. Poté následovala šnůra čtyř branek Zubří. V této pasáži nám v útoku scházel Patzel, který musel po tři útoky sedět na lavičce z důvodu ošetřování. Zubřané tak dvě minuty před koncem vedli 24:22. Minutu před konečným klaksonem už jen korigoval Užek a Zubří vyhrálo čtvrté čtvrtfinále.

Celé utkání bylo opravdu bojovné a změnilo se, ostatně jako všechny předešlé, na souboje hráčů o každý míč. Domácí nám dělali velký problém svou vysunutou obranou a měli jsme problém se dostat do šancí. Nezbývá než co nejlépe zregenerovat před středečním rozhodujícím duelem, který bude v 18:30 přenášet ČT sport.

Michal Tonar, trenér HC ROBE Zubří: „Emoce jsou teď strašně silné. Kdybychom před touto sérií chtěli uhrát dvě vítězství s Karvinou, která celou sezónu předváděla dobré výkony a ta dominance byla znát, tak by si někdo klepal na čelo. Musím dnes smeknout před celým týmem. Dokázali jsme přečkat prvotní tlak Karviné. Dokázali jsme se znova zvednout. Poté už rozhodovala každá chybička. Jsem rád, že jsme to po včerejšku zvládli. Konec jsme zahráli už zkušeně. Je cítit, že kluci sbírání každou minutou zkušenosti. Máme dva dny na to, abychom dobře zregenerovali.“