so 29.3.2008 | Ivo Dudek

Po prvních dvou utkáních stav čtvrtfinále play off HCB OKD - SKP F - M 2 : 0

Po prvním víkendu čtvrtfinále play off vyhráváme podle předpokladů s regionálním rivalem z Frýdku Místku na zápasy 2:0. V sobotu jsme dokázali porazit vzdorujícího soupeře 33:30 (15:12) a v neděli pak již snadněji 33:21 (19:8). Udělali jsme tak první, důležitý krok k postupu do semifinále Play Off 2008. Postup můžeme zpečetit již příští víkend ve Frýdku Místku.

1. utkání - sobota 29.3.2008

HCB OKD Karviná - SKP Frýdek Místek 33 : 30 (15:12)

V sobotu nastoupila obě mužstva velmi aktivně. Hráči Frýdku Místku hráli velmi bojovně, s velkým nasazením. Naši jako by byli příliš nervózní a dělali chyby v obraně a tím ztížili práci našim brankářům, kterým se příliš nedařilo. Ale i v útoku jsme neproměnil spoustu šancí a dali vyniknout hostujícímu brankáři Šoltésovi.

Nástup do utkání jsme měli mírně lepší, první branku vstřelil symbolicky náš nejlepší střelec v utkání Petrovský a následoval jej s druhou brankou rovněž dobře a s chutí hrající Pavlíček. Hosté ale svým nasazením a využíváním našich chyb v obraně, které využíval zejména rychlý Hastík, neustále dotahovali.
Až asi od 20. minuty prvního poločasu se přece jen začala projevovat větší zkušenost našich hráčů a ti si vybudovali náskok pěti branek(15:10). Do poločasu sice zase Hastík dvěma brankami snížil náskok na poločasový rozdíl tří branek. To ale byl nejtěsnější rozdíl, na jaký se hostům podařilo k nám přiblížit.
Druhý poločas totiž pokračoval podobně jako první skončil a my si pomaličku náskok navyšovali. Střelecky se dařilo Vojtovi Petrovskému (8 branek), k neudržení byl na pivotu Veljko Indjič, který když dostal nahrávku na brankoviště, tak skóroval (7x) a s chutí hráli i Andrej Kuzo (5 branek) s Tomášem Pavlíčkem (4 branky). Na straně hostů se nejvíc prosadil již zmiňovaný Hastík a také rychlý Kolmajer, který neomylně proměňoval trháky a sedmičky. Oba dali po 8 brankách.
Ve 20. minutě druhého poločasu se narůstání náskoku zastavilo za stavu 30:22, naši mírně polevili a dovolili hostům, kterým jistě slouží ke cti, že ani za tohoto stavu nesložili zbraně, dotáhnout skóre na konečný, podstatně lichotivější rozdíl 3 branek.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík, Plšek, Pavlíček 4, Kuzo 5, Heinz 3, Indjič 7, Faith 3, Šulc 1, Petrovský 8/4, Kubis 1, Korňan 1, Farkašovský.

Sedmičky: 6/5 - 5/5, Vyloučení: 6 - 2, Rozhodčí: Novotný, Nesvatba, diváků 850.
sled branek: 2:0, 4:2, 5:4, 7:5, 9:6, 10:7, 10:9, 14:9, 15:10, 15:12, 17:12, 19:15, 21:17, 22:18, 27:20, 30:22, 30:25, 31:27, 32:27, 33:29, 33:30.

2. utkání - neděle 30.3.2008

HCB OKD Karviná - SKP Frýdek Místek 33 : 21 (19:8)

V neděli se zápas vyvíjel úplně jinak. Naši hráči jako by se dobrým nástupem rychle uklidnili, zejména obrana fungovala podstatně lépe a za ní i oba gólmani chytali lépe než v sobotu. Hosté jako by ztratili sobotní střeleckou mušku a k dobré pohodě jim jistě nepřispěl ani fakt, že se hned v prvních minutách zranil brankář Šoltés.

První branku utkání padla sice do naší sítě, když se trefil Roman Požárek, ale to bylo na dlouho vše.
V 19. minutě byl stav 13:2 a v 25. minutě dokonce 17:4 a bylo v podstatě po utkání. Trenér Trtík pak střídal na hřišti různé sestavy (v jedné chvíli jsme mohli dokonce pozorovat na hřišti 4 leváky :-)) a různé systémy hry. Tak, aby v dalším průběhu Play Off měli hráči zažity různé varianty hry a byli tak připraveni na různé herní varianty soupeře.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík 1, Plšek, Pavlíček 5, Kuzo 3, Heinz 1, Indjič 6, Faith 5, Šulc 3, Petrovský 4, Kubis 1, Korňan 2, Farkašovský 2.

Sedmičky: 1/1 - 4/2, Vyloučení: 8 - 6, ČK: Kuzo, Rozhodčí: Kohout, Padevět, diváků 750.
sled branek: 0:1, 2:1, 2:2, 13:2, 17:4, 18:6, 19:8, 22:8, 22:11, 25:11, 26:14, 29:14, 29:16, 30:16, 32:18, 33:20, 33:21.

Sestava SKP Frýdek Místek: K oběma utkáním nastoupil celek SKP ve stejné sestavě, branky za jmény hráčů jsou uvedeny v pořadí 1.z + 2.z. – Šoltés, Doucha - Požárek 5 + 5, Meca 1 + 0, Bajgar, Matějka, Kolmajer 8/5 + 6/2, Sliwka 4 + 3, Kružík 3 + 2, Vacula, Alexovič, Hastík 8 + 2, Skála, Krupa 2 + 2.