st 3.2.2021 | Redakce

Po zlepšeném druhém poločase vezeme cenné dva body z Lovosic!

Náročné utkání šestnáctého kola v Lovosicích jsme zvládli a potvrdili jsme vedení v tabulce. Nadále máme tříbodový náskok nad druhou Plzní, která dnes vybojovala těsné vítězství ve Frýdku Místku.

Jako první se v utkání prosadil Slávek Mlotek. Naznačil tak, že je při chuti a i v dalším průběhu zápasu podával dobrý výkon. K přesné střelecké mušce přidal i pěkné přihrávky do pivota a právě spolupráce spojek s pivoty (zejména Gromykem) dělala v zápase lovosickým velké problémy. Na tento první Mlotkův gól dokázali domácí rychle reagovat třemi přesnými trefami v řadě a vedli tak 3:1. Nicméně to bylo naposledy, co vedli. Potom jsme vedení překlopili na svou stranu a až do konce poločasu jsme byli vždy o kousek vepředu. Nejvíce jsme utekli domácím na tři branky. To v sedmnácté minutě dával Vojta Patzel gól do prázdné domácí branky a vedli jsme 7 : 10. Nicméně domácí dokázali ještě kontrovat a dotáhli se znovu na těsný kontakt. Řadu dobrých zákroků si připsal domácí brankář Hrdlička a také jsme několikrát přišli o míč při odpískaných útočných faulech na domácím brankovišti. Tyto ztráty dokázali domácí potrestat z rychlých útoků. To se prosazoval, jak bývá v Lovosicích zvykem, zejména Motl. Do šaten se nakonec šlo za našeho těsného vedení o pouhou branku a bylo zaděláno na drama až do posledních minut.

Vyrovnaný průběh pokračoval i v druhém poločase. Domácí vždy dokázali odpovědět na naši branku a dotáhli se. V naší obraně se ukázala okénka a Lovci skórovali zejména z proskoků. Ve 41. minutě bylo opět srovnáno, když na světelné tabuli svítil stav 22:22. Domácí měli dvakrát možnost jít dokonce do vedení, ale Marjanovič byl proti a v této pasáži nás velmi podržel. S přibývajícím časem naše obrana přidala na pohybu a důrazu a domácí tak měli problém se prosadit. A co přece jen prošlo, tak pochytal již zmíněný Nemo Marjanovič, který se s blížícím se koncem rozchytal k výbornému výkonu. Na druhé straně zavelel k obratu Dominik Solák, který třemi brankami v řadě opět zařídil našim borcům vedení 22:25, a od té doby jsme už opravdu získali navrch. Vedení narostlo na čtyři branky, a i když jsme poté ještě neproměnili řadu šancí, tak domácí na zvrat už neměli. Došli jsme si tak pro další dva body a upevnili si první místo tabulky.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Měli jsme mírně ulehčenou pozici díky absenci nejlepšího střelce domácích Jonssona. Myslím ale, že domácí dobrý výkon, určitě nadprůměrný, takže jsem rád za dva body. Nemyslel jsem, že se bude zápas rozhodovat až v poslední čtvrtině, myslel jsem si, že odskočíme trochu dřív.“

Slavomír Mlotek, spojka HCB: „Věděli jsme, že zápas v Lovosicích bude těžký a to se taky potvrdilo. Posledních 15 minut jsme díky bojovnému výkonu odskočili a náskok udrželi až do konce utkání. V hlavách už ale máme sobotní derby proti Frýdku-Místku, na které se chceme pořádně připravit."

Roman Jelínek, trenér Lovosic: „Viděli jsme vyrovnané utkání, které se muselo divákům líbit. V závěru rozhodly větší zkušenosti soupeře. Vydrželi jsme tentokrát hrát šedesát minut, ale rozhodly naše neproměněné šance v závěru a technické chyby.“