HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 13.1.2019 | Martin Ruščin, Karvinský deník

Příprava pokračovala v Polsku

V rámci přípravy na druhou část sezóny jsme se vydali k moři do Polska. Utkali jsme se s účastníky nejvyšší polské soutěže - Gdaňskem a Gdyní.

Trenér Marek Michalisko rozložil síly na všechny hráče. „Potřebovali jsme rovnoměrně rozložit zátěž z přípravy, vždyť jsme během pěti dnů odehráli tři zápasy,“ poukázal ještě na pondělní vítězný duel s Angolou (32:30). Ta mimochodem ve svém prvním vystoupení na MS porazila Katar, který se v roce 2015 stal na domácí půdě (za výrazného přispění rozhodčích) vicemistrem světa. Ale i tak…

Karvinští strávili u Baltu čtyři dny. „Bylo to velmi prospěšné soustředění. Strávili jsme jej v místním sportovním olympijském centru, které je kousek od moře a mohu říct, že jednáme o tom, abychom na stejném místě strávili i letní soustředění před další sezonou. Jsou zde vynikající podmínky pro přípravu i regeneraci,“ pochvaloval si Michalisko.

Hráči trénovali v hale a odskočili si ve středu a v pátek ke dvěma utkáním proti celkům z polské nejvyšší soutěže. Gdaňsk porazili 30:29, poslední Gdyni 45:37. „Zápasy splnily účel. Gdaňsk držel svými zákroky náš bývalý gólman Przemek Witkowski, vítězství je cenné. Vzali jsme s sebou i dorostence, viděli v akci Romana Chosika na vícero postech a v pondělí bychom s ním měli dojednat podmínky jeho setrvání u nás. Záleží i na něm,“ přiblížil Michalisko, že angažování tohoto Ukrajince je na dobré cestě.

„Polská liga je kvalitnější než ta naše, zápasy nás dobře připravily na první vrchol sezony, kterým je pro nás Český pohár,“ upozornil Michalisko na blížící se finále domácí pohárové soutěže (15. a 22. ledna proti Dukle Praha).

VÝSLEDKY

Wybrzeze Gdaňsk – Baník Karviná 29:30 (15:17)

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Zbránek 6, Monczka 5, Nedoma 5, Mucha 4, Piatek 4, Chudoba 2, Brůna 1, Chosik 1, Nantl 1, Jan Užek 1, Plaček, Růža.

Arka Gdynia – Baník Karviná 37:45 (19:23)

Karviná: Marjanovič, Mokroš, Tabara – Brůna 2, Jan Užek 8, Nantl 1, Chosik 4, Nedoma 4, Monczka 5, Piatek 3, Chudoba 10, Plaček 4, Zbránek 4, Růža.

Zdroj: www.karvinsky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-us...

Foto: facebook Arka Gdynia Handball