HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 8.10.2002 | Zdroj: iDnes.cz

Titkov se blýskl i v roli střelce

Zranění Juříčka posunulo Ukrajince s českým pasem do útoku

Bijec, blokař, houževnatý buldok, pilíř obrany. Takovými přízvisky bývá označován házenkář Andrej Titkov z Karviné. V úvodním zápase druhého kola Ligy mistrů proti Povážské Bystrici k tomu přidal další: střelec. Karviná vyhrála 31:25 a Titkov byl nejlepším střelcem. Ze sedmiček nasázel šest branek. Vyhráli jste, ale rozdíl mohl být mnohem výraznější. Ve 40. minutě jste vedli o jedenáct gólů... "Hlavní úkol, dát víc jak třicet branek, jsme splnili. Je ale pravda, že jsme vypadávali z koncentrace, to už se nám letos stalo několikrát. Mohli jsme mít v odvetě snadnější práci, ale nic zvláštního se nestalo."

Zranil se David Juříček, vy jste jej zaskočil v útoku. Jak to šlo?

S Juříčkem bychom dali o pár gólů víc, je to náš první pivot, daleko za ním není nikdo. Střídání obrany i útoku mi bralo síly, ale kondičně jsem v pořádku. Spíš jde o zvyk, chybí mi klasické návyky, přece jen mou hlavní rolí je obrana.

Ze sedmi sedmiček jste šest proměnil. Proti vám stál v bráně Baďura, se kterým jste roky hrával v Zubří i ve Frýdku-Místku. Věděl jste, co udělá?

Na Baďuru se nedá předem nic vymyslet, je naprosto nepředvídatelný, musíš střílet podle pocitů.

Skvěle vám zahrála křídla. Tomáš Heinz a René Vašek nastříleli každý po pěti brankách, byli takřka neomylní.

Byla to jedna z taktických variant. Věděli jsme, že soupeř hodně brání spojky a střed, na křídlech tedy vznikalo místo. Klukům to padalo výborně.

Takřka celý zápas jste v obraně uhlídali kanonýra Talla, až v závěru se čtyřikrát utrhnul...

Tallo nebyl problém, problém byl pivot Trabelssie. Připravovali jsme se na něj, ale s Kukučkou si náramně rozumí, hrál výborně.