HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
st 4.11.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník

V Karviné se hraje repríza finále

Házenkáři Baníku OKD Karviná přivítají v dohrávce 7. kola extraligy valašské Zubří. Fanouškům házené je asi zbytečné připomínat, jak prestižní a vypjaté zápasy mezi těmito dvěma celky bývají. Dnes bude navíc vše ještě umocněno faktem, že v utkání půjde o první místo v tabulce! Přijďte proto v 17:30 povzbudit naše hráče!

Baníkovci měli v minulém týdnu volno kvůli reprezentační přestávce, ovšem jako zásobárna národních celků různých věkových kategorií opět dodali do českých týmů řadu svých hráčů, takže trenér Jozef Hanták neměl na trénincích pohromadě kompletní kádr ani omylem.

„Postrádali jsme asi osm hráčů, kromě toho si doléčovali drobné šrámy Faith, Pavlíček a Hanták, takže teprve v pondělí jsem měl k dispozici všechny hráče. Kromě Zdráhaly ovšem, který chytil nějakou virózu a jeho start proti Zubří je nejistý,“ podotkl slovenský kouč na lavičce Baníku.

Pokud by Ondřej Zdráhala nemohl do hry zasáhnout, bylo by to pro domácí citelné oslabení.

Protože se oba celky znají jako své boty, bývá hodně obtížné na soupeře něco vymyslet. „Taktický plán jsme si určili, ale pochopitelně ho nebudu veřejně prezentovat, abych nedal Zubří návod jak uspět,“ usmíval se v úterý večer Jozef Hanták.

Pouze upozornil na silné stránky Zubří, o kterých v Karviné vědí už minimálně čtvrtým rokem. A sice na nebezpečné brejky a skvěle chytající brankáře. „Gólman Malina patří k tomu lepšímu na českých palubovkách, ale my zase máme Mrkvu. Hlavně si však musíme dát pozor na kontraútoky Zubří, které má soupeř perfektně zvládnuté,“ zopakoval Hanták. Což jinými slovy znamená vyvarovat se nepřesné střelby a technických chyb vůbec.

„Zubří už nasadí do hry J. Hrstku a Čípa, kteří měli interní klubový trest, čili síla týmu vzroste. Eliminovat budeme muset také Martina Hrstku na rozehrávce. Vycházet budeme z poznatků loňského play off, kdy tým trenéra Jardy Hudečka precizní obranou úplně vymazal soupeře z palubovky,“ plánuje Hanták.

Dobře však ví, že protřelý stratég na zuberské lavičce Jiří Kekrt se jistě také poučil z chyb, kterých se jeho družina v loňském finále Zubr extraligy dopustila. „Jsme si vědomi předností soupeře, on zase zná ty naše, takže nejspíš rozhodne momentální forma,“ míní Hanták.

Baníkovci apelují na své fanoušky, aby je v tomto ostře sledovaném duelu nenechali na holičkách a přišli hráče ve velkém počtu podpořit. Základní část je totiž v polovině a počítá se každý bodík.