HCB Karviná
Evropské poháry
út 18.2.2020 | Ivo Dudek, redakce ČSH

Ve čtvrtfinále Challenge Cupu máme Duklu!

Ve čtvrtfinále evropského Challenge Cupu se proti sobě postaví dva české týmy Dukla Praha a HCB Karviná, jediní dva zbývající čeští kluboví zástupci v pohárové Evropě. Rozhodl o tom v úterý dopoledne ve Vídni los Challenge Cupu.

Po úterním losu je jasné, že česká házená bude mít svého zástupce v semifinále Challenge Cupu. Ve čtvrtfinále se totiž spolu poměří extraligové týmy Dukly Praha a HCB Karviná. Pro týmy to bude už čtvrtý vzájemný souboj v sezóně. V tom prvním extraligovém vyhrála Karviná, v těch dalších dvou – v Českém poháru a extraligové odvetě - slavili výhru házenkáři Dukly Praha. O náboj tak bude postaráno i v této dvojici evropských pohárových duelů (hraje se systémem doma – venku, dva zápasy), v nichž se soupeři dobře znají.

První utkání se bude hrát na hřišti HCB Karviná o víkendu 21. až 22. března, odveta v Praze 28. až 29 března.

Rozlosovány byly přirozeně i zbývající tři dvojice čtvrtfinále Challenge Cupu. Ruský HC Victor se popere s rumunským CSM Bucuresti, Řekové z A.E.K. Athens HC uvítají AHC Potaissa Turda z Rumunska, islandský Valur se poměří s norským Halden Topphandball.

Los dále už rozhodl i o tom, kdo s kým se utká v semifinále. Vítěz českého čtvrtfinále se postaví proti lepšímu z týmů první čtvrtfinálové dvojice tedy Rusům z HC Victor nebo Rumunům z CSM Bucuresti.

A co na to samotní aktéři?

„Los jsme sledovali společně, samozřejmě jsme měli velkou radost, že nám vyšlo přání. Duklu jsme chtěli, už vzhledem k těm nedávným výsledkům. Jsme na ni nažhavení. Z hlediska výkonnosti to byl jeden z nejpřijatelnějších soupeřů, z hlediska ekonomického pak ten vůbec nejpřijatelnější. Navíc do Prahy určitě vycestujeme s našimi fanoušky, což by třeba do Ruska nebo Rumunska byl problém,“ těšilo například Michala Brůnu, který o poznání menší radost měl ze soupeře pro případné semifinále: „O co lépe vyšel čtvrtfinálový los, o to hůř vyšel ten semifinálový. Teď se ale soustředíme na Duklu, kterou známe a chceme jí oplatit poslední porážky. Rozhodovat bude momentální forma v daný den.“

 „Ano, Duklu jsme si přáli, protože je finančně nejvýhodnější, akorát jsme také chtěli fanouškům nabídnout nějakého zahraničního soupeře. Ale i Dukla splňuje parametry kvality a atraktivity. Nevýhoda je, že se oba dokonale známe, takže se sotva něčím zaskočíme,“ dodal také trenér Karviné Marek Michalisko k momentu překvapení. „To u dalších soupeřů, kteří nás tolik neznají, bychom je překvapit mohli. Ale z ekonomického hlediska je to vysněný soupeř, to je bez debat,“ doplnil Michalisko.