ne 7.10.2018 |

Zápas Nové Veselí - Lovosice

ZDT aréna viděla skvělé házenkářské představení. Lovosice měly výborný vstup do utkání. Domácím nefungovala obrana, kolem dvacáté minuty hosté vedli 13:9 a měli výhodu přesilovky. Pokud by Lovosice přidaly další gól, byl by průběh utkání pravděpodobně jiný. Domácí se do poločasu přiblížili na rozdíl dvou branek. Do páté minuty druhé půle se Novému Veselí podařilo vyrovnat skóre a díky skvělým divákům dovedlo utkání do vítězného konce.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Toto asi byl nejtěžší zápas, který jsme za působení v Extralize v naší hale vyhráli. Hráli jsme hodně takových těžkých zápasů, ale nikdy jsme je nevyhráli. Lovosice dnes ukázaly obrovskou chuť, my jsme čekali, že po prohře v Hranicích a, dalo by se říci lehkém vítězství nad Litovlí, budou chtít ve Veselí vyhrát. Sil na to měli dost a já jsem velmi hrdý na svůj tým, že jsme tento zápas zvládli. Milan změnil asi pět různých strategií, na které bylo velmi těžké reagovat. Chci Lovosicím poděkovat, že přispěly k tomuto obrovsky kvalitnímu utkání a hlavně chci poděkovat fanouškům. Ti nás na konci utkání podrželi a i díky nim jsme dnes vyhráli.“

Michal Studený, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Chci dnes hlavně poděkovat našim fanouškům, protože ti nám dnes pomohli k výhře. V první půli jsme neproměňovali šance a v obraně jsme neplnili to, co jsme měli. Do druhé půle jsme už vlétli tak, jak jsme chtěli a pomohli nám hlavně diváci. Při takto vyrovnaných utkáních je prostě podpora hlediště klíčová.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. My jsme měli celou řadu šancí překlopit zápas definitivně na naši stranu. Vedli jsme před koncem poločasu 13:9 a během tří útoků jsme nedali ani gól. Tam jsme mohli dostat domácí pod velký tlak. Navíc jsme měli na začátku druhé půlky přesilovku. V té další jsme dokonce udělali dva útočné fauly, domácí se dostali do vedení a začali si věřit. Výborně se jim navíc rozchytal ve druhé půli brankář. Stále jsme to ale měli ve vlastních rukou. Hlavními důvody naší prohry vidím, že jsme udělali čtrnáct technických chyb a nenavýšení našeho vedení při výše zmiňované přesilovce. Domácí zahráli dobrý zápas při skvělé atmosféře.“

Václav Franc, spojka HK FCC Město Lovosice: „Chci také gratulovat Novému Veselí k dnešnímu vítězství. My jsme do utkání dobře vstoupili a je velká škoda, že jsme za stavu 13:9 neodskočili o další góly. Utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Když jsme se ve druhé půli dostali do ztráty, ještě jsme v sobě našli síly na otočení výsledku. Na konci obrovsky pomohli domácím diváci, ti je vlastně dotáhli k vítězství. My jsme bohužel udělali množství technických chyb.“