ne 2.12.2018 |

Zápas Plzeň - Kopřivnice

Drama se šťastným koncem pro domácí, tak by se dal shrnout nedělní zápas 12. Kola extraligy. Vítěznou branku Talentu, který si tak v domácím prostředí udržel stoprocentní bilanci, vstřelil 12 vteřin před koncem Chmelík. Diváci museli odcházet spokojeni, protože viděli dramatickou bitvu plnou zvratů. Přitom tomu dlouho nic nenapovídalo, domácí rychle získali mírný náskok. Ve 14. minutě vedli 7?5, deset minut před poločasem pak 11:8. A když potom hosté snížili na 14:12, probral domácí kouč svůj tým oddechovým časem a rázem to bylo 17:12, ale Kopřivničtí do přestávky snížili na 17:14. Po změně stran plzeňský Talent znovu odskočil na 19:14, a když ve 42. Minutě pořád vedl o pět branek (22:17), zdálo se být jasno. Jenže pak přišel první obrat, domácí nedali devět minut gól, dvakrát minuli přes celé hřiště i prázdnou branku a soupeř otočil na 22:24 v 51. minutě. V té chvíli to s domácími vypadalo zle, ještě tři minuty před koncem prohrávali 25:26. Jenže minutu před koncem fauloval Hardt v jasné šanci Stehlíka, dostal červenou kartu a postižený ze sedmičky vyrovnal na 27:27. Poslední útok hostů zakončil Čadra, střelou z těsného úhlu minul branku a na druhé straně strhl Chmelík vítězství na stranu domácích. Kopřivničtí už v závěru zakončili jen slabou ranou do gólmana.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Takhle lehkovážně promarnit pětibrankové vedení během dvanácti minut si takhle zkušené mužstvo nemůže dovolit. Přestali jsme se držet osvědčeného systému, každý si zkusil nějakou ránu, které jsme nedali, a soupeř nás začal trestat. Hráli v sedmi v poli, nebránili jsme to špatně, ale oni to vždycky nějak dostali do brány. Možná mohli mít naši gólmani lepší úspěšnost při střelbě z křídel. Zaplaťpánbůh jsme to na konci nějak zvládli. Potvrdilo se, že když ten tým má sílu, když je pod tlakem, dokáže ze sebe dostat víc. Takový výpadek by se nám ale mohl příště vymstít. Já vím, že o tom mluvím skoro každý zápas, ale tentokrát jsme si to hluché místo vybrali a museli jsme otáčet deset vteřin před koncem.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Dneska se v Plzni dalo v pohodě vyhrát, ale takticky jsme nezvládli konec zápasu. Při time outu v závěru jsme si řekli, co máme hrát a na hřišti jsme předvedli úplně něco jiného. Zbytečně jsme stříleli z nulového úhlu, potom přišel zbytečný faul za červenou kartu a sedmička. Je to škoda. Kluci ukázali, že nic nevzdají, ale kdyby tak jako ve druhé půli makali i v té první, bylo to daleko jednodušší. Vstup do zápasu se nám nepovedl.“