ne 10.2.2019 |

Zápas Frýdek Místek - Brno

V duelu 17. kola Strabag Rail extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno to ze začátku vypadalo na utkání poměrně chudé na branky. Hosté se poprvé střelecky prosadili až v desáté minutě. Domácí do té doby skórovali čtyřikrát. Nejmenší rozdíl mezi oběma celky byl ve 13. minutě, kdy Brno snížilo na 5:4, následně pak ještě na 6:5. Jenže do 22. minuty domácí odskočili na 11:6. A i když pak Brněnští snížili na 11:9, domácí po prvním poločase vedli o čtyři branky 14:10. Po změně stran dokázal Frýdek-Místek svůj náskok navýšit na 17:11. Od této udržoval slibné vedení až do 23. minuty, to už vedl jen o tři góly 25:22 a vypadalo to na to, že by Brno mohlo duel, ve kterém po celou dobu tahalo za kratší konec, ještě zdramatizovat. Jenže do konce střetnutí se pak dokázalo střelecky prosadit už jen dvakrát, zatímco Frýdek-Místek nastřílel dalších pět gólů a dokráčel si tak pro vítězství 30:24

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „V prvé řadě jsem rád, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Potýkáme se s problémy, které máme a nezměníme je. Tohle musíme vzít jako fakt. Myslím si, že to nebylo špatné utkání. De facto se o něco hrálo od začátku až do konce a pořád to bylo otevřené. Museli jsme dávat pozor na to, abychom se nedopustili zbytečných chyb. Tentokrát nám fungovala defenziva a zachytal nám také brankář Vít Pyško na velice solidní úrovni. Pokud jde o útočnou fázi, pořád to u některých hráčů ještě není ono. Pokud ale utkání takto zvládneme a budeme mít čas na další přípravu, určitě jsme schopní hrát ještě lépe.“

Andrei Titkov, trenér SKKP Handball Brno: „Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Frýdecko-místečtí hráči byli lepší ve všech parametrech. Přísnější měřítko z našich házenkářů by snesl jen brankář Pšenica, byť jsme dostali třicet branek. Neobstáli jsme pozičně, kdy jsme se nedokázali včas vracet do obrany při rychlém útoku soupeře. Navíc jsme měli dneska příliš mnoho vyloučených hráčů, což stojí síly, jak mentální, tak fyzické. Podotýkám ale, že soupeř byl lepší a zaslouženě jednoznačně vyhrál.