so 9.2.2019 |

Zápas Nové Veselí - Jičín

Souboj o třetí místo v tabulce nabídl opět dramatický vývoj po celých šedesát minut utkání. V samotném úvodu bylo napřed Nové Veselí, které mělo gól náskoku, nicméně Jičín se dokázal dostat do vedení 5:4 ve 14. minutě, když se prosadil bývalý veselský hráč Martin Kovařík. Domácí ale odpověděli šňůrou tří branek, která donutila trenéra Mašáta sáhnout po oddechovém čase, Veselí si však stále udržovalo tříbrankový náskok. Srovnání přišlo až šest sekund před koncem první půle, do protipohybu Schamse poslal střelu Ondřej Šulc. Závěrečný zásah Sekuliče z poloviny hřiště do opuštěné branky nebyl uznán, neboť k němu došlo až po vypršení času. Začátek druhé půle měl lepší Sokol, jenže jeho drobný náskok okamžitě Východočeši zlikvidovali. Zápas se tahal o jednu branku na obou stranách až do samotného závěru, domácí do klíčového vedení 23:21 poslal Štěrba dvě minuty před koncem. Zásluhou Bareše se ale po oddechovém času dostali hosté na jednu branku rozdílu. V poslední minutě nebyla nouze o dramatické momenty. Nejprve Štěrba odmítl v tutové šanci rozhodnout utkání, na druhé straně se pak 13 sekund před koncem blýskl skvělým zákrokem Schams proti náskoku Krahulce z pravého křídla. Závěrečná osobní obrana Jičínu gól nepřinesla a v nepřehledném závěru, kdy se ještě upravoval hrací čas, nedokázal Ronal vytěžit bod z horké veselské půdy. Veselí si tak připsalo dva body po výhře 23:22 a poskočilo na třetí místo. Zato Jičín díky výhře Kopřivnice padl na místo páté.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Gratuluji domácím k vítězství. Samozřejmě jsme zklamaní, protože zápas byl velmi vyrovnaný, byl nahoru dolů. Šance jsme měli v obou poločasech, jenže jak v přechodové fázi, tak potom i v té koncovce jsme nevyužili náskoků z křídla, z pivota, spojky. Zápas se pak díky tomu láme, a proto nás to mrzí. Jsem ale rád za taktický přístup k utkání, dokázali jsme pokrýt některé hráče, na druhou stranu nám dal spoustu gólů Živojinovič, který dává góly v lize snad jenom proti nám, což mě trochu mrzí. Ale jak říkám, na 23 gólů musíme venku vyhrávat. Šance, které nám soupeř nabídl, jsme nevyužili. Zápas byl remízový, ale asi bylo Veselí o ten gól šťastnější. Doufám, že nás to nebude mrzet v konečném zúčtování a nezbývá než poblahopřát soupeři.

Martin Milko, hráč HBC Ronal Jičín: „Také gratuluji domácím k vítězství. Ve Veselí se hraje vždy dobře, atmosféra je tu výborná, navíc i naši fanoušci zde byli. Oba kotle udělaly super atmosféru, patří jim velký dík, že extralize něco navíc. Co se zápasu týče, první poločas se přeléval z jedné strany na druhou, byla to nakonec spravedlivá remíza. Druhý poločas byl stejný, měli jsme několikrát možnost odskočit na dva góly, pak jsme ale bohužel dva góly dotahovali. Neproměnili jsme vyložené šance, z mé strany některé náskoky. Nedali jsme střely z křídla, druhou vlnu a k tomu závěru bych řekl, že vyhrál šťastnější a body se měly dělit, jako to bylo u nás, ale bohužel tohle je sport a jedeme. dál.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Utkání mělo všechny atributy boje o třetí místo. Musím smeknout před Jičínem a myslím si, že oba týmy byly velmi dobře připraveny. Jak říkal kolega, hosté byli připraveni výborně na některé naše hráče, pro nás bylo ale zase důležitější, že se prosadili hráči, kteří gólů moc nedávali. Řekl bych, že dneska vyhrál šťastnější, jsme za to rádi, těch bodů si neskutečně vážíme. Rozhodujícím faktorem byl určitě Víťa Schams, který tam měl tři zákroky, i když jsme na konci taky měli šanci, kterou Kuba Štěrba nedal, Víťa nás pak podržel. Zasloužená by byla asi remíza, pro nás jsou ale důležité dva body. Myslím si, že diváci se museli bavit, protože tohle byla házená na vysoké úrovni. Za sebou máme tři těžká utkání, z nich máme tři body a děkujeme Jičínu za kvalitní zápas a potěšil diváky tím, že měl zápas vysokou kvalitu.“

Vít Schams, hráč TJ Sokol Nové Veselí: „Není k tomu již co moc říct, souhlasím se všemi, protože si myslím, že to byl víceméně remízový zápas. Před utkáním jsem říkal, že zápasy s Jičínem jsou vždy takové, padá málo branek a tahá se to o gól, o dva. Dnes jsme byli nakonec šťastnější, za což jsem rád, ke konci základní části je každý bod hrozně důležitý. Doufám, že se diváci bavili, zejména druhou půlku, protože to byla skvělá atmosféra.“