so 16.2.2019 |

Zápas Hranice - Nové Veselí

Začátek zápasu nasvědčoval tomu, že půjde o vyrovnané utkání. Po první desetiminutovce si domácí vypracovali tříbrankový náskok, pomocí rychlých protiútoků. Domácím však mírné vedení dlouho nevydrželo. Po zlepšení hostující obrany a dobrých zákrocích gólmana Schamse se Nové Veselí dotáhlo zpět na Cementáře. Do šaten se odcházelo za stavu 11:10 pro Hranice. Po úvodním hvizdu druhého poločasu měli víc ze hry Cementáři, avšak za několik málo minut se hráči z Nového Veselí dostali zpět do tempa hry a byli na hřišti lepším týmem. Skoré zápasu se tahalo o jednu branku a vypadalo to na dramatický závěr zápasu. Po výborných zákrocích domácího brankáře Kučerky svítil na tabuli pět minut před koncem vyrovnaný stav.  Avšak hostující tým zvládl lépe závěr zápasu a odskočil na tříbrankový rozdíl. Domácím se podařilo do konce zápasu už jen snížit skóre. Hostující tým si odvezl cenné body z Hranic za vítězství 22:24.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Dnešní zápas jsme odehráli v dobrém nasazení, kluci bojovali až do poslední minuty. Rozhodlo naše neproměňování šancí a pár technických chyb v závěru utkání, pramenící pravděpodobně trochu z únavy, ale takhle se vrcholová házená hraje. Nejčastěji se rozhoduje v posledních deseti minutách a v tomhle byli dneska hosté o něco lepší.“

Pavel Hladík, trenér Sokola Nové Veselí: „Věděli jsme, že nás tady čeká hrozně těžké utkání, protože Hranice minulé kolo vyhrály a dotáhly se na play - off. My jsme tady předvedli super výkon, hlavně bojovností, i když jsme nebyli v úplně optimální sestavě. Dneska se ukázalo, jak je důležitý, že máme kvalitní mládež. Pomohli nám kluci z dorostu, kteří odehráli slušnou minutáž a na hřišti se vůbec neztratili. Řekl bych, že to dnes bylo utkání dvou gólmanů, Pepa klasicky 45 procent a Víťa vůbec nezaostal. Jsme rádi, že jsme byli na konci trošičku šťastnější, ale Hranice dneska hrály výborný zápas a jejich hra byla kvalitní a také moc pěkná. Moc si vážíme tohoto vítězství a jsme za něj rádi.“