ne 24.2.2019 |

Zápas Frýdek Místek - Lovosice

V duelu 19. kola Strabag Rail extraligy mezi celky Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice se hrálo prakticky o čtyři body. Před utkáním totiž byl mezi oběma družstvy v tabulce pouze dvoubodový rozdíl. Začátek klání vyšel lépe hostům z Lovosic, kteří se ujali vedení 4:1. Vyšší než tříbrankový náskok si sice nevytvořili, ovšem byli to oni, kteří tahali za delší konec provazu. Domácím se podařilo vyrovnat až po patnácti minutách, to svítilo na ukazateli skóre 8:8. V následujících minutách se však hosté dostali znovu do vedení. Domácí tým ho dokázal stáhnout až v závěru první půle. A takřka se závěrečnou sirénou je poprvé v zápase dostal do vedení Pavel Musálek, když dokázal využít rychlý protiútok. Frýdecko-Místečtí se však z vedení příliš dlouho neradovali. Po změně stran dokázaly Lovosice skóru opět otočit na svou stranu. Jenže tentokrát už se nedostaly do většího než dvoubrankového náskoku. Naposledy v utkání pak vedly ve 42. minutě, a to 25:23. Následně se miska vah převrátila na stranu domácích. Sedm minut před koncem vedli už o čtyři branky 32:28. Ke konci Lovosičtí vysunuli obranu, ale domácí se tímto tahem zaskočit nenechali. Navíc je podržel brankář Vít Pyško, který zneškodnil i tři sedmičky.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „V prvé řadě to bylo divácky velice zajímavé utkání, otevřené od začátku až do konce. To, že jsme vyhráli, bylo také dílem štěstěny. Bylo to o maličkostech. V první půli měli naši brankáři druhý zákrok až v 19. minutě. V posledních desíti minutách to Cáb zavřel, a to zvrátilo vývoj hry. Je to i o tom, že Lovosičtí neproměnili tři sedmičky, kdežto my jsme byli v tomto ohledu stoprocentní. Jestli měl soupeř problémy s defenzivou, tak my rovně, protože dostat 34 gólů je docela darda. Zápas byl obzvlášť důležitý hlavně pro Lovosice. Ty se porážkou dostaly do hodně složité situace, kdežto my jsme se dostali do určitého klidu.“

Vojtěch Srba, předseda HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě bych chtěl popřát domácím k vítězství. Diváci dnes viděli velice útočné utkání. Velký vliv na výsledek měl fakt, že jsme nezvládli závěr prvního poločasu, přitom do zápasu jsme vstoupili velice dobře. V první půli jsme totiž byli o něco lepším týmem. Nicméně svou nedisciplinovaností jsme iniciativu ke konci první půle přenesli na stranu domácích. Ve druhém poločase jsme pak od pětadvacáté minuty nedokázali vyhrát osobní souboj v obraně. Na naši branku šlo tak příliš mnoho střel z volné ruky. Ani brankářům se střetnutí nějak moc nevyvedlo. Možná rozhodlo i to, že jsme neproměnili tři sedmičky, nějaké proskoky, domácí brankář Frýdku ke konci pomohl o něco více než ten náš nám. Bohužel jsme potvrdili naši mizernou sérii a nejistotu z venkovních hřišť.“