so 21.9.2019 |

Zápas Lovosice - Brno

Lovosice přivítaly Brno netradičně v Lounech, kde byl extraligový zápas součástí oslav šedesáti let od založení klubu. Podruhé tedy odehrály „domácí“ zápas mimo svoji domovskou halu a Brno toho dokázalo dokonale využít. Začátek střetnutí patřil domácím, kteří vedli 2:0, postupně 5:3 a 7:5. Pak ale přišly zbytečné technické chyby Lovců a jejich střelba již nebyla tak přesná. Naopak střelecká úspěšnost Brňanů byla vysoká, nedařilo se ani jednomu z lovosických brankářů a především Horut byl v ofenzivě úspěšný. Ještě do poločasu tak Brno střetnutí otočilo a vedení ze svých rukou již nepustilo. A to i přesto, že se „domácím“ povedlo vyrovnat na 20:20. V průběhu druhé půle se  rozchytal brankář hostí Fabián, který zneškodnil hned několik vyložených šancí Lovosic a i díky jeho zákrokům Brno odskočilo sérií šesti branek na 20:26. Výkon domácích hráčů již na zdramatizování stavu nemohl stačit a Lovci tak překvapivě podlehli svému soupeři 25:30.

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme dnešní zápas nezvládli. Řekli jsme si, co bychom chtěli na soupeře hrát, ale to nám fungovalo zhruba do patnácté minuty. Pak se přidaly zbytečné technické chyby, kdy jsme Brno dostali zpátky do hry. Ve druhé půli jsme se dokázali ještě nadechnout a rychlejší hrou jsme srovnali na 20:20. Plynulost naší hry se ale znovu vytratila, když jsme se po celý zápas nedokázali dostat do tempa. Nedařilo se nám v obraně ani našim brankářům a za stavu 20:20 nás pohřbilo několik neproměněných vyložených šancí. To vše dohromady nedokáže náš tým zvládnou. I na dvacetšet branek se dá vyhrát, ale nesmíte jich dostat třicet.“

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Po našem příjezdu do Loun jsem dostal otázku, zda jsme připraveni. Odpověděl jsem, že ano a v zápase jsme to také potvrdili. Vyhráli jsme dnes zaslouženě. Utkání jsme zlomili v našem druhém oslabení po sobě ve druhé půli, kdy jsme se dostali do trháku o dvě branky. Hráči dodržovali taktické pokyny a získali jsme výraznější vedení. Lovosice se pak dokázaly dostat zpátky do zápasu a dávaly nám jednoduché góly. Naštěstí jsme se dokázali vzpamatovat a dotáhnout utkání do vítězného konce.“