st 9.10.2019 |

Zápas Nové Veselí - Lovosice

Šesté kolo nabídlo na úvod velmi vyrovnaný zápas domácího Nového Veselí proti týmu z Lovosic, které se na hru domácích výborně připravili. Hosté si velmi dobře hlídali domácího pivota a nepouštěli domácí hráče do spolupráce spojek s pivotem. Veselí vstoupilo do zápasu výborně, prvních dvacet minut drželo vysoké tempo hry a vedlo 16:9. Hosté se nevzdávali a výborně využívali poměrně velkého množství technických chyb domácího celku. Hostující tým výborně podržel brankář Rangl a střelecky výborný výkon předvedl hostující levé křídlo Jiří Motl. Poločasové skóre vyznělo lépe pro domácí tým, hra se ovšem oproti začátku utkání vyrovnala. Do 48. minuty se oba týmy držely na rozdíl maximálně 1-2 branek. Domácí se v průběhu druhého poločasu nemohli střelecky prosadit a Lovosice tak šly poprvé do vedení 23:22 v 53. minutě. Po sedmičce Dimy Turchenka šlo Veselí do vedení 25:24 v 56. minutě, které už nepustilo. Zápas nabídl dramatickou bitvu, ve kterém bylo nakonec šťastnější domácí mužstvo hnané výborným publikem.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Musím souhlasit, že dnes vyhrál šťastnější tým. Těžko se mi to hodnotí, protože nemůžu být spokojen s tím, co jsme dnes předvedli. Dokázali jsme 25 minut předvádět, co jsme chtěli a Lovosice jsme jasně přehrávali. Byli jsme ve vedení o 7 gólů, nemůžeme takové vedení doma pustit a prohrát 2,5 minuty o 5 gólů. Dnes se poprvé velmi projevilo, že jsme hráli bez leváka. Lovosice na to byly velmi dobře připravení a četly naši hru. Udělali jsme spoustu technických chyb, které Lovosice dokázaly potrestat. Dnes tedy nejsem spokojený, co jsme předvedli herně. Jsou to samozřejmě 2 body, což je důležité, házená se nehraje na krásu, ale na body. Dnes jsme i přes horší výkon dokázali na konci najít obrovskou morálku a myslím si, že posledních 8 minut už jsme to byli my, kdo určovali tempo. Jsme tedy moc spokojení se ziskem bodů, ale na hře musíme samozřejmě nadále pracovat.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Lovci Lovosice: „Nejprve gratulace šťastnějšímu týmu k zisku 2 bodů. Budu se asi opakovat, ale toto už je třetí zápas, ve kterém jsme nebyli vůbec horší, ale pořád nás ve zlomových okamžicích trápí koncovka. V obraně jsme nezačali vůbec dobře. I přesto jsme si ale dokázali vypracovat nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Tím jsme Nové Veselí pustili do náskoku 7 gólů. Do poločasu jsme to dokázali trpělivější hrou srovnat na příznivější stav. Ve druhém poločase už to začalo v obraně, myslím si, fungovat. Ovšem v momentě, kdy jsme mohli ten zápas otočit, tak nás opět zradila koncovka. Jinak za mě, kromě prvních patnácti minut, kdy jsem nebyl spokojen s defenzívou, můžu být jenom pyšný na to, co jsme zde předvedli.“