ne 8.12.2019 |

Zápas Frýdek Místek - Kopřivnice

V zápasech 13. kola STRABAG Rail Extraligy bylo na programu také regionální derby mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH ISMM Kopřivnice. Úvodní střetnutí mezi oběma celky skončilo dvacetigólovou výhrou Kopřivnice. Kdo čekal tentokrát vyrovnanější duel, musel být zklamaný. I v tomto střetnutí byla Kopřivnice od začátku o hodně lepším celkem. Zatímco domácí se prosadili do 21. minuty jen čtyřikrát, hosté měli v té době na kontě už jedenáct vstřelených branek. Hlavně díky skvěle chytajícímu Marku Žingorovi vedla Kopřivnice po prvním poločase 15:8. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Kopřivnice i nadále diktovala tempo. Ve 47. minutě vedla dokonce o třináct branek, když na ukazateli svítilo skóre 11:24. Nejčastěji se prosazoval z křídla Martin Střelec, který zaznamenal šest přesných tref. Přesvědčivé vítězství 28:16 završil tak trochu symbolicky brankář Kopřivnice Petr Chalupa, který potrestal domácí výběr za hru bez brankáře.

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Gratuluji Kopřivnici, která byla dneska jasně lepší. Sice jsme tentokrát neprohráli o dvacet gólů, ale dali jsme jich jen šestnáct, což je katastrofa. Zatímco hráči Kopřivnice splnili, co si řekli, naši hráči nesplnili vůbec nic. V prvním poločase totálně. Po bouřce v šatně o přestávce začali ve druhém poločase hrát kombinace, které trénujeme, i když jsme některé šance nedali. Velký rozdíl byl v brankářích. Marek Žingor v prvních patnácti minutách zavřel branku. Nedali jsme tři náskoky. V této chvíli jsme měli jeden zákrok, zatímco Žingor šest nebo sedm. Po patnácti minutách byl tak zápas rozhodnutý s ohledem na kvalitu soupeře. Navíc jsme nastříleli jen šestnáct branek, což je tragické. S tím se nedá nic uhrát. Už před dvěma týdny jsme jich dali jen 21 proti Jičínu, tentokrát to bylo ještě horší. V útoku je to katastrofa. Snad se dáme během zimní přípravy trochu dohromady. Předpokládáme, že se do obrany vrátí Dalibor Mynář, který přislíbil, že začne trénovat. Potřebujeme každého mladého hráče. Dneska bylo vidět, že zkušenost mladému týmu chybí. Nehrály nám ani spojky. David Lefan byl dneska prakticky zbytečný hráč. Gól dal až po padesáti minutách. Jeden gól dal Matěj Mazur, taky až v závěru. Jediná spojka, která dala tři branky, byl Sebastián Strack. Ten je ale po nemoci, což bylo poznat hlavně ve druhé půli. Veliký rozdíl byl také v brankářích.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Jsem spokojený, protože jsme splnili to, co jsme si řekli před zápasem. Chtěli jsme dva body a odbojovat celých šedesát minut. To se nám povedlo. S Plzní jsme špatně bránili. Na to jsme apelovali. Dneska to v tomto ohledu bylo daleko lepší, navíc se přidal brankář, takže jsem spokojený. Nikdy dopředu nedokážu odhadnout, jak bude zápas vypadat. Pro mě je vždycky podstatné připravit mužstvo tak, aby odbojovalo celé utkání. Víme, že když jsme bojovně nastavení, jsme schopní porazit kohokoli. Když to tak ale není, dokážeme prohrát s kýmkoli. Jediné, na co jsem se soustředil, bylo patřičně vyhecovat tým. Frýdek má širokou základnu a dneska potáhl do hlavního týmu několik dorostenců, aby je nechal vyhrát se. Toto má nyní svou daň, ale za rok či za dva budou tito hráči vyhraní, navíc je doplní další z dorostu a budou mít dobrou generaci. Nyní to není pro něj jednoduché, ale když to vydrží, v budoucnu mu to přinese ovoce.“