so 8.2.2020 |

Zápas Zubří - Jičín

V Zubří se hrálo utkání 17. kola v čase, na který nejsou domácí moc zvyklí, a to kvůli živému přenosu České televize. Zubřané chtěli odčinit porážku z minulého víkendu, kdy stejně jako tentokrát hráli doma a nestačili na silnou Kopřivnici. Z jičínského tábora před zápasem zněly jasné hlasy o házené, kterou se chce Jičín prezentovat, tak aby postoupil do play-off. Zápas v Zubří začal velice překvapivě, když domácí svému soupeři nedokázali odpovídat na jeho rychlé góly. Byť se po třech minutách zdálo, že je Zubří lepším (3:0), hosté během dalších pěti minut vývoj prvního poločasu otočili (4:5). I nadále domácí postrádali dynamiku a odhodlání, zatímco nabuzený Jičín dál kráčel poločasem hladce. Hosté se mohli spoléhat na Machalického, který vychytal 2 sedmičky. Navíc viděli diváci v 15. minutě střídání v domácí brance, kdy Malinu nahradil Mizera. Domácí hráli první půli tak špatně, že to zarazilo i publikum. Chvílemi by bylo slyšet v zuberské hale i padání špendlíků. Důvodem takového stavu bylo to, že vždy na gól domácích Jičín dokázal vstřelit góly dva. Jedinou světlou stránkou výkonu Zubří byl v brance Mizera. Do druhého poločasu nastoupilo jiné Zubří. Sice Jičín dokázal do 39. minuty držet čtyřbrankový náskok, poté ale přišla kanonáda domácích. Valaši si začali věřit, obrana byla tvrdá a v útoku akce cílevědomé. Střelecky domácí drželi Jurka s Hlinkou. Nakonec Jičín nedokázal vzdorovat domácímu náporu, Zubří bylo jasně lepší a udrželo tak 2 body doma.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Gratulace domácím. My jsme sem dnes jeli v roli outsidera, protože je naše marodka opravdu veliká, s tím se nedá hrát extraliga. Ale řekli jsme si, že se tady o body porveme, nechytli jsme začátek, kdy nám Zubří odskočilo na 3:0. Od té doby jsme byli ale lepší. Škoda jen toho gólu v závěru poločasu, kdy jsme ho dostali v poslední vteřině. Možnost náskoku jsme nevyužili, docházely nám síly, rozhodly zkušenosti, my jsme přijeli z 5 dorostenci. Začali jsme se hroutit a posledních 5 minut jsme dali Zubří na podnose. Pro můj manšaft pochovala za 40 minut. Pozitivní zkušenosti zúročíme v dalších zápasech.“

Dušan Poloz, trenér ROBE Zubří: „Průběh zápasu byl zhodnocen, dá se skoro ze vším souhlasit. My jsme vstoupili do zápasu lehce, vytvořili jsme si vedení, ale známe spoustu příkladů, kdy nás to ukolíbá a dnes se to potvrdilo. Dostávali jsme góly z rychlých útoků. Velice špatná střelecká potence, pouze 44 %. Vstup do druhého poločasu byl z obou stran nervózní, pokud se nepletu, nepadla ani jedna branka. Postupem času se psychika hráčů zlepšila i díky zlepšené střelecké potenci, protože byla 75 %. Plus, když jsme otáčeli zápas, byl na hřišti Dušan Palát, který je taky do budoucna příslibem klubu.“