pá 6.3.2020 |

Zápas Frýdek Místek - Lovosice

V zápase 21. kola STRABAG Rail Extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice viděli diváci dva rozdílné poločasy. Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté z Lovosic, kteří se velice rychle ujali vedení 6:0. Domácí tým se poprvé gólově prosadil až v 9. minutě brankou Sebastiána Stracka. V následujících minutách už náskok Lovosických nenarůstal, nicméně hlavně díky brankám Jiřího Motla a Lukáše Malého odcházeli hosté po prvních třiceti minutách do šaten spokojenější. Na ukazateli svítilo skóre 10:16.

Kdo by si myslel, že duel byl po prvním dějství rozhodnutý, ten by se spletl. Po změně stran se totiž domácí nadechli k velikému zvratu. Prvních sedm minut vyhráli 5:0 a rázem byli zpátky v zápase. Několik povedených zákroků předvedl brankář Vít Pyško, kterému v některých případech pomohly i nastřelené tyče lovosických hráčů. V té době však Lovosice stále ještě vedly, byť už jen o dvě branky. Poprvé dokázali domácí vyrovnat deset minut před koncem, kdy se prosadil Jakub Ondrušík. V závěru viděli diváci nervy drásající koncovku, kterou nakonec zvládli lépe házenkáři Frýdku-Místku a mohli se tak radovat z třetího vítězství v této sezoně. Lovosice nakonec přehráli o tři branky poměrem 27:24.

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Utkání se mi hodnotí mnohem lépe, byť po prvním poločase jsem jako pesimista říkal, že tam budeme muset hodit ručník. Ale tak, jak se nám nepovedl vstup do utkání, tak se nám naopak podařil začátek druhé půle, kdy první pětiminutovku jsme vyhráli 3:0. Vít Pyško v ní měl dva dobré zákroky a tím se nám podařilo soupeře trochu znervóznit. Pak jsme se dotáhli, ale nemohli jsme duel zlomit v náš prospěch. Mohlo se tak stát už za stavu 21:21. Lovosice šly znovu do vedení o dva góly a musím klukům poděkovat, že to psychicky nezabalili, když jsme prohrávali o dvě branky. Jsem rád, že to znovu dotáhli a pak i otočili. Konec už jsme hráli v euforii. Byl hektický. Lovosice udělaly chybu, kterou jsme potrestali. I naše výkony jsou hodně o hlavách. Už zápas s Hranicemi jsme dlouho drželi, ale nedokázali jsme ho překlopit do našeho vedení. Tentokrát se nám to naštěstí povedlo, byť jsme se dlouho dotahovali. Musím klukům poděkovat za druhý poločas, protože ze sebe skutečně vymáčkli všechno. Mrzí mě jen zranění Erika Žvaka, který má zlomený nos, ale házená je tvrdý sport a taková zranění k ní patří.“

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Musím upřímně pogratulovat Frýdku-Místku k vítězství. Všichni utkání viděli. Po krásném prvním poločase se nám zápas ve druhé půli úplně rozsypal. Už několikrát jsem říkal, že jsme zralí na případ pro psychologa, protože se bojíme vyhrát. Když už nějak saháme po vítězství, zalekneme se toho, začneme dělat chyby, dostaneme soupeře na koně a ten pak využije domácího prostředí. Není náhodou, že za dva roky jsme venku vyhráli jen v Maloměřicích. Něco na tom je. Naším úkolem je zjistit, v čem je problém.“