ne 16.2.2003 | Libor Kulig

Baník po chřipce porazil Košice

Karvinští házenkáři sice ne zcela doléčení, ale o to bojovnější zasouženě porazili houževnatého soupeře z východu Slovenska a udrželi tak kontakt s čelem tabulky.

Hráči karvinského Baníku nastoupili sice k utkání s té momentálně nejsilnější možné sestavě i přes to, že celá řada hráčů celý týden netrénovala a léčila si chřipku. Začátek utkání byl proto z naší strany poněkud zakřiknutý a Košice držely s Baníkem krok a ještě v 22. minutě prvního poločasu vedly v Karviné 9:8. Pak však Baník přitvrdil v obraně a několika rychlými brankami otočil skóre a ujal se vedení 13:9. Poločasové vedení domácích dávalo klid karvinským střelcům a zdálo se, že ač ne všichni doléčení, snažili se hrát na maximum.

Košice nastoupily ve druhém poločase, stejně jako na začátku utkání s agresivní vysunutou obranou, ale domácí střelci byli při chuti a zejména Konečný s jistotou proměňoval sedmimetrové hody a tak skóre pomalu narůstalo ve prospěch domácích. Karviná si postupně vypracovala až osmibrankový náskok a snažila se agrasivní hrou v obraně a rychlými protiútoky udolat svého houževnatého soupeře. To se ji začalo dařit a sedm minut před koncem již vedla 30:22. V závěru několika technickými chybami a nepřesnou střelbou přišla a slibné vedení a Košice tak kosmeticky upravily na 33:27.

Karviná zaslouženě vyhrála a doufejme, že ještě ne zcela doléčení hráči se dají natolik dohromady, že v dalším utkání, které hrajeme již tuto středu 19. února ve Frýdku-Místku odvedeme solidní výkon a udržíme kontakt s čelem tabulky.

Nováček (Karviná): Celý týden jsem trénoval jen s maximálně pěti hráči, kteří byli zdravotně v pořádku. Teprve v pátek se mi přišli ukázat všichni ti, kteří se léčili s chřipkou. Proto jsem měl trochu obavy jak dnešní utkání zvládnou, protože nastoupit prostě museli, jiné hráče totiž nemám. Jsem rád, že tuhle zátěž zvládli a jsem s jejich výkonem spokojen.

Schmiedt (Košice): Gratuluji Karviné k vítězství, věděli jsme, že není zdravotně v pořádku, když požádala o odložení středečního utkání s Prešovem a tajně jsme doufali v zisk aspoň bodu. I přes porážku jsem s výsledkem spokojen, protože jsme zde dnes hráli bez pěti hráčů základního kádru.