út 25.3.2003 | Libor Kulig

Baník zaslouženě porazil Radegast

V dramatickém utkání dvou největších rivalů několika posledních sezón Karviná i se značně kombinovanou sestavou porazila silný Frýdek-Místek a stále tak na dálku bojuje o druhou příčku před play-off s Duklou Praha. Tu první si i přes středeční porážku stále drží házenkáři Radegastu.

V duelu dvou vedoucích celků západní skupiny HIL začali lépe házenkáři Radagastu. V desáté minutě vedli rozdílem tří branek 5:2 a s domácími házenkáři to nevypadalo dobře. V sestavě domácích chyběl pilíř obrany Farář a v útoku zase tvůrce hry Mrózek, naopak radagast se v Karviné představil v té nejsilnější možné sestavě. Chyběl jim sice brankář Musil, ale kvalitně jej nahradil Kulhánek a i jeho zásluhou ještě ve 22. minutě Radegast v Karviné vedl 10:8. Závěr prvního poločasu však patřil karvinským křídlům, kdy zejména Konečný a s ním Heinz a Vašek otočili skóre a Karviná šla do šaten s poločasovým výsledkem 14:13.

Ve druhém poločase začala pro změnu lépe Karviná a v desáté minutě vedla již o dvě branky. F.Místek má však velice silný a zkušený tým a hráči Radagastu opět strhli vedení ve svůj prospěch. V polovině druhé půle opět vedli 20:19 a v tomto úseku utkání začali pomyslně tahat za delší konec vývoje utkání a navíc když zvýšili své vedení pět minut před koncem utkání na 26:23 nevypadalo to s domácím Baníkem vůbec dobře. Posledních pět minut utkání si diváci přišli na své a atmosféra v karvinské hale připomínala každoroční vynikající atmosféru z bojů v play-off. Hala bouřila a hnala karvinské házenkáře do každého útoku mohutným potleskem a skandováním Baník Baník. Závěr zápasu odehráli karvinští skvěle a otočili pro ně nepříznivý stav z 23:26 na 28:26 a zaslouženě tento důležitý zápas vyhráli.

Bylo to důležité utkání ve kterém nebyla nouze o kvalitní akce a pěkné branky. Hráči obou družstev hráli s velkým nasazením a karvinský Baník opět ukázal, kde je jeho síla a už dnes se jistě všichni těšíme na zápasy v play-off.

Další utkání hraje Karviná v sobotu 29. března v 17.00 hodin v Praze s Allriskem a v domácím prostředí se opět uvidíme při utkání s pražskou Duklou 5.dubna. Přesný čas utkání ještě nebylk stanoven, protože toto utkání bude přenášet Česká televize na ČT 2. Jakmile budeme znát přesný čas začátku utkání, budeme vás o tomto informovat.