čt 12.12.2002 | Libor Kulig

Karviná veze body z Považí

Baník vyhrál v předehrávce 17.kola HIL v Považské Bystrici.

Vzhledem k tomu, že Karviná ztratila prohrou v Ljubljani i teoretickou možnost postupu v Lize mistrů, bylo již předem s vedením HIL i se soupeřem dohodnuto, že se toto utkání v tomto případě předehraje ve středu 11.12.2002. Baník však nastoupil k tomtuto utkání ve značně kombinované sestavě, ve které se objevili i tři brankáři. Stále disciplinárně potrestaní Horák s Bednaříkem a navíc nemocní či zranění Vašek, Laclavik a Kamil Heinz, značně zkomlikovali nominaci trenéru Hargašovi na toto utkání.

I přes tuto skutečnost však Baník začal v tomto utkání velice dobře a v 10.-té minutě prvního poločasu vedl 5:1. Trenér domácích HAvlík si však vybral minutový time out a snažil se své svěřence motivovat k lepšímu výkonu. To se mu zčásti podařilo, protože jeho svěřenci postupně stahovali vedení Karviné, alem ta stále udržovala mírný odstup od domácích házenkářů a v poločase zaslouženě vedla 15:13

Druhý poločas již byl mnohem dramatičtější než poločas první. Považská Bystrica se několikrát dotáhla na rozdíl jedině branky, ale srovnat a strhnout vedení na svou stranu se ji nepodařilo. Karviná kontrolovala vývoj utkání a i když pouze o jedinou branku, ale zcela zaslouženě toto utkání vyhrála 27:26.