čt 3.10.2002 | Libor Kulig

Kaviná s Allriskem remizovala

Předehrávka 7.kola HIL skončila v Praze dělbou bodů

Karvinští házenkáři přijeli k utkání s Allriskem v Praze na Děkance sice pouze se třinácti hráči, ale v takové sestavě, která by měla o víkendu vstoupit do utkání 2.kola Ligy mistrů, kdy v neděli 6.10.2002 od 10.30 hodin hraje s Považskou Bystricí. Možná i pod dojmem tohoto velice očekávaného a důležitého utkání, začala s Allriskem v této předehrávce 7.kola HIL v takovém tempu, které dovolilo domácímu Allrisku udržovat po celý první poločas stále mírné vedení, místy i o tři branky. Karviná ale vždy dokázala zrychlenou hrou a zpřesněnou střelbou toto mírné vedení domácích eliminovat.

Po poločasovém výsledku 13:13 se ve druhém poločase začínalo vlastně od nuly. Karviná přidala na důrazu při střelbě i v obraně a v polovině druhého poločasu se jí podařilo srovnat skóre a během dvou minut si vytvořit dvoubrankové vedení. To udržovala až do 28.minuty druhého poločasu. Minutu před koncem utkání se Allrisk trefou Hladkého přiblížil na rozdíl jedné branky. Karviná rozehárla a do konce utkání chybělo 30 vteřin. Celá lavička byla v napětí a čekalo se, že některý hráč v posledních vteřinách vystřelí a potvrdí tak naše vítězství. Opak byl ale pravdou. Několik vteřin před koncem utkání nám rozhodčí odebrali míč za technickou chybu a navíc vyloučili jednoho hráče. Na světelné tabuli svítil čas 29:58. Rozhodčí přišel ke stolku a upozornil, že čas zastavil v čase 29:56 a tímto vrací čas o dvě vteřiny. Časoměřič měl tyto dvě vteřiny sledovat na ručních stopkách a po dvou vteřinách spustit časomíru. Allrisk rozehrával z vlastního brankoviště a po čtyřech přihrávkách vsítil z křídla vyrovnávycí branku. V tuto chvíli již byly zbytečné naše argumenty, že čas se vůbec nerozeběhl. Rozhodčí branku uznali a potvrdili tak konečnou remízu 24:24.