ne 10.3.2019 |

Po výborném výkonu jsme přehráli Duklu

Sobotní večer se odehrálo v naší hale kvalitní utkání, ve kterém jsme porazili Duklu Praha. Jsme tak jediným týmem, před kterým se museli hráči Dukly v tomto kalendářním roce sklonit. Poté, co jsme zvítězili v dohrávce 10. kola na její palubovce, jsme vyhráli i doma.

Předposlední kolo základní části přineslo pro fanoušky výbornou a dramatickou podívanou. Tak to ostatně bývá vždy, když přijede Dukla Praha. Od začátku byla k vidění na obou stranách spousta pěkným akci, branek ale i zákroků brankářů.

V naší brance dostal od začátku šanci Petr Mokroš a nevedl si vůbec špatně. Před blížícím se play off se dostává do dobré formy a určitě budou s Marjanovičem tvořit silnou dvojku. Do osmnácté minuty byl stav velmi vyrovnaný. Vedli jsme 10:9. Ale poté jsme přece jen byli v útoku úspěšnější a tvořili jsme si malý náskok. Opět se dařilo Honzovu Užekovi, který proměňoval dobré pobídky ke skórování od svých spoluhráčů. Nakonec se stal nejlepším střelcem utkání s devíti brankami. Před koncem poločasu jsme utekli Dukle na rozdíl čtyř branek a to nám dávalo přece jen trochu klidu před startem druhé půle.

A druhá půle nám vyšla skvěle. Nedovolili jsme Dukle snížit a naopak jsme to byli my, kdo opět držel taktovku zápasu a postupně jsme navyšovali náš náskok. Dukla samozřejmě nic nevzdávala, ale na nás to v sobotu prostě nestačilo. Ve 47. minutě jsme vedli o sedm po šňůře čtyř branek v řadě. Do poslední desetiminutovky jsme tak šli ve velmi výhodné pozici.

Ale jak už jsem psal dříve, Dukla nikdy nic nevzdává. Svědčí o tom i incident, který se odehrál v 55. minutě. Michal Brůna rozehrával po nepřesné střele hostů, z boku přiběhl hostující Zelenka a Michal už nedokázal zabránit vzájemné srážce, protože jej viděl až na poslední chvíli. Oba se tak vzájemně dostali do klinče. Brůna se z něj snažil vyprostit a při tom vznikla vzájemná strkanice. Na to neadekvátně reagovala lavička Dukly, ze které vyběhli hráči na palubovku a vznikla potyčka mezi hráči. Rozhodčí poté po poradě s delegátkou potrestali Michala Brůnu modrou kartou, hostujícího Křístka červenou a oba vedoucí družstev dvojminutovými tresty.

Tento incident nic už nezměnil na průběhu utkání. My jej dovedli ke konečnému výraznému vítězství 38:31 a teď už se pomalu můžeme těšit na play off. Do konce základní části už zbývá jediné kolo a o tom jestli půjdeme do play off z prvního nebo druhého místa rozhodnou naše utkání v Lovosicích a utkání Plzně v Novém Veselí.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Jsem určitě spokojený. Hrála se dobrá házená s parametry play-off. Divákům se určitě zápas musel líbit. Rychlá házená, pěkné akce, hodně branek. Vždycky se najdou nějaké chyby, ale opravdu dnes musím být spokojený. Kaňkou je diskvalikace Brůny. Teď si musíme počkat, jak s tím vše dopadne.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Musím pogratulovat Karviné. My dělali zbytečné chyby a hráči jakoby si sami řekli, že to nepůjde. Takže máme problém v hlavách hráčů. Druhý rozdíl mezi týmy dnes byl v nasazení a důrazu. Zejména v útoku. Karvinští, když si řeknou, že dají gól, tak jdou a dají ho. Nezajímá je obrana ani brankář. Nebo když si řeknou, že něco zahrají, tak to zahrají. Nehledají žádná jiná řešení. To my zatím takto nemáme.“