Po výhře nad Plzní jdeme na první místo tabulky!
17.10.2018  |

V dnešní dohrávce 6. kola Strabag Rail extraligy jsme přivodili Plzni první porážku v soutěži a v nebývale dramatickém zápase ukořistili cenné vítězství 24:22.

6.kolo, středa 17.10.2018

24:22(11:11)
TAL

Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/4
Vyloučení: 7 - 6, ČK: 41. Solák, 56. Zbránek (oba HCB)
Rozhodčí: Horáček, Novotný
Sled branek:4:0, 7:2, 9:3, 10:5, 11:9, 11:14, 14:16, 16:17, 18:17, 19:19, 22:19, 23:22.
Diváků: 896

HCB Karviná: Marjanovič, Mokroš – Jan Užek 7/2, Monczka 4/1, Nedoma 4, Nantl 1, Stojanovič 1, Brůna 1, Piatek, Zbránek 4, Solák 2, Růža, Plaček, Drzyzga, Zamarski, Mucha. Trenér: Michalisko.

Talent M.A.T.Plzeň: Herajt, Šmíd – Šafránek 2, Douda 6/1, Stehlík 5/1, Ivancev 2, Šíra, Tonar 5/2, Šindelář 1, Wildt, Vinkelhöfer 1, Kačík, Chmelík, Cvikl.

Zprvu vypadalo vše růžově. Nemo v bráně předváděl fantastické zákroky a Plzeň se nemohla v útoku prosadit. Během deseti minut jsme inkasovali jedinkrát, během dvaceti jen pětkrát a vedli jsme 10:5.

Pak se začala projevovat únava z víkendového programu v Poháru EHF a nečekaně často jsme v postupném útoku kazili lehké přihrávky.

Plzeň toho využila ke snížení, několik branek nám dala do prázdné brány. Poločas skončil nerozhodně 11:11 a vyrovnaná byla i celá druhá půle.

Na jejím začátku se hosté ujali vedení a navrch jsme přišli o přísně vyloučeného Dominika Soláka.

Od stavu 12:15 přišlo neuvěřitelné vzepětí našeho týmu. Kluci bojovali jeden za druhého, nesmírnou obětavostí a dřinou jsme skóre otočili a drželi těsný náskok.

Zahrála nám křídla a na pivotu Jan Užek, jehož branky znamenaly vedení 23:20. Plzeň na nás vytáhla v závěru presink, ale vše jsme ustáli a doslova urvali kýžené vítězství, které nás posunulo na první místo tabulky.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko: „Byly to nervy. Asi ne tak pohledná házená, spíš udřená, ubojovaná, na druhou stranu asi skvělé drama pro diváky. Opravdu tam bylo moc technických chyb. I od našich nejzkušenějších. Míče jsme Plzni doslova věnovali, ale celý tým se semkl, zabojoval a výhru jsme vydřeli. Bylo to náročné, ale síla týmu se projevila."​