Logo HC Baník Karviná
17.02.2004  |  Hansel Radim

První domácí prohra Baníku.

Karvinští házenkáři zaznamenali proti Košicím svou první domácí porážku v soutěži. Karviná - Košice 28:29 (16:17)

20.kolo, neděle 15.2.2004

28:29()
KOE

Karviná: Horák 8/4, Zdráhala 7/2, Vašek 6, Laclavik 3, Szymanski 3, Požárek 1.

Košice: Justus 6/1, Štefanisko 6, Farkašovský 4, Kleis 3, Saloka 3, Kolesár 3, Kočík 2, Schmiedt 2.

Vyloučení: 5:5 7 m hody:7/6 - 2/1, Diváci: 700, Rozhodčí: Samek, Bělka.
HCB Karviná: Liszok, Bednařík, Horák, Laclavik, Kust, Slabý, Vašek, Zdráhala, Sobol, Szymanski, Brůna, Szymon, Kubis, Požárek.

MHK Košice: Pramuk, Mazák, Kočík, Kolesár, Kraus, Štefanisko, Strapko, Miščík, Saloka, Justus, Farkašovský, Kleis, Schmiedt.

Ve svém prvním jarním domácím utkání Karviná doplatila na časté neproměňování šancí. Od počátku byl průběh utkání vyrovnaný. Hosté si vypracovali jednobrankový náskok, který si do čtrnácté minuty udržovali. Za stavu 7:9 pro hosty šla ale Karviná tříbrankovou šňůrou do vedení, aby ho ihned poté opět ztratila. Nad ostatními hráči vynikali oba brankáři. Karviné se do konce prvního poločasu již nepodařilo jít do vedení a poločas skončil 17:16 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupila Karviná s velkou snahou zvrátit vývoj zápasu, ale ta se opět utápěla v nepřesnosti v zakončení. V deváté minutě svítil na ukazateli stav 21:20 pro domácí, ale to bylo poslední vedení Karviné v dalším průběhu. Hosté si pak vytvořili až čtyřbrankový náskok, který domácí sice v předposlední minutě vyrovnali, ale to bylo ze strany Karviné vše a Košice vsítily v poslední minutě vítěznou branku. V dresu hostí vynikl brankář Pramuk, u domácích lze pochválit Slabého, naopak zcela propadl v útočné fázi pivot Bednařík.

Další utkání hraje Karviná tuto středu v 18:00 v Považské Bystrici a v neděli 22.2. doma s Allriskem.