st 15.5.2019 |

Stav série jsme srovnali na 1:1!

Dnešní odveta na naší palubovce se proměnila v oslavu házené. Hrál se parádní zápas před vyprodanou halou, která vytvořila skvělou atmosféru. Kdo přišel, mohl vidět naše zasloužené vítězství. Do Plzně tak v neděli jedeme za stavu 1:1 a vše je otevřené!

Druhý finálový zápas opět nabídl parádní podívanou v perfektní atmosféře před úplně plnou karvinskou halou. Ještě před začátkem utkání se odehrál slavnostní akt. V nedávné době probíhala na facebooku aukce dresů opor dvou Baníků - toho ostravského a také našeho. V ní se nabízely k vydražení dresu největších klubových opor, konkrétně Honzy Laštůvky, Milana Baroše, Michala Brůny a Nemanji Marjanoviče. Výtěžek aukce je věnován  dlouholeté Fanynce Baníku Lence na stavbu bezbariérového přístupu (rampu) do jejího bytu. Dresy nakonec vydražil pan Tomáš Kolmajer a částka dvaceti tisíců korun byla před začátkem utkání předána fanynce Lence.

Poté už bylo vše nachystáno a mohlo se začít. Jako by se oba týmy trochu poučily z prvního duelu a obrany si dobře hlídaly střelce. Branky tak nepřibývaly nějak rychle. Trochu navrch jsme ale s postupem času přece jen získali my a v první čtvrthodině jsme se tak ujali vedení. Ve čtrnácté minutě byl stav 7:3 a hosté se dostali trochu pod tlak. Nicméně s tím si poradili Plzeňští velmi dobře a zastavili nápor domácích. Během další pětiminutovky srovnali na 8:8 a začínalo se znovu. O branky v domácí síti se v prvním poločase staral zejména Stehlík, který navázal na velmi dobrý výkon z prvního duelu. Na naší straně  byla střelba rozložena mezi více hráčů. Do poločasu byl stav velmi vyrovnaný, i když vždy byli o krůček vepředu domácí.

S nástupem do druhé půle jsme začali hrát 7:6 a dařilo se nám vypracovávat šance. I když je třeba říct, že jsme měli i štěstí, protože jsme v útoku ztratili nějaké míče, ale hosté to nedokázali potrestat střelbou do prázdné branky. Díky tomu jsme začali získávat náskok a ve 45. minutě jsme už už vedli 21:15. K dalšímu nárůstu rozdílu ve skóre už nedocházelo i díky tomu, že jsme neproměnili řadu stoprocentních šancí. Nicméně náskok jsme si udržovali až do konce a dovedli utkání ke kýženému vítězství.

Série se tedy přesouvá na západ Čech za vyrovnaného stavu 1:1 a vše je otevřené. Kdo se chce přidat a podpořit nás, může jet s fan klubem vlakem.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Jsem hrdý na kluky. Dnes opravdu hráli srdcem a mám pocit jako by víc chtěli než hosté. Možná to byl ten hlavní rozdíl, protože jinak jsou oba týmy velmi vyrovnané. V této fázi sezóny už rozhodují maličkosti a ty dnes hrály v náš prospěch. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům. Byli fantastičtí a my jsme na karvinské fandy pyšní. Byla opravdu našlapaná hala, perfektní atmosféra a to se hraje klukům moc dobře“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Karviná vyhrála zaslouženě. Jen je škoda, že jsme nevyužili nabídnuté šance na střely do prázdné brány. Kdybychom je využili, tak jsme o čtyři neprohráli. Ale to se nedá nic dělat. Čím víc se bude série blížit ke konci, tím budou všichni nervóznější a bude se víc chybovat. Tak uvidíme, který mančaft bude mít vnější nervy a který nakonec získá titul. Tyto týmy jsou totiž tak vyrovnané, že nejde nikoho favorizovat. Navzájem se velmi dobře známe a tak budou rozhodovat individuální výkony v tom daném čase.“