Zasloužená výhra v Zubří
24.02.2019  |

V sobotu jsme sehráli další z derby zápasů se Zubřím. Vzhledem k tomu, že Valaši jsou na hraně postupu do play off, dalo se čekat, že budou hrát s plným nasazením. každý bod má teď pro ně cenu zlata. Nicméně zápas jsme zvládli a nepřipustili jsme překvapení na náš účet.

19.kolo, sobota 23.2.2019

ZUB
29:34(17:18)

Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/0
Vyloučení: 10:14
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 3:2, 5:6, 9:9, 11:14, 14:17, 17:19, 20:25, 22:28, 26:32, 29:34.
Diváků: 942

HC ROBE Zubří: Orság Petr, Malina Milan, Dokoupil Jiří 2, Hlinka Marek 3, Přikryl Pavel, Vlk Tomáš 1, Válek Radomír 5, Šustáček Matěj, Hrstka Martin 4/3, Korbel Marek 9, Janíček Martin 1, Hybner Lukáš, Dořičák Filip 3, Zeman Štěpán 1, Krůpa Štěpán, Mizera Bohdan.

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 4, Monczka Marek 5, Růža David, Piątek Tymoteusz 1, Plaček Jan, Chudoba Radim 2, Užek Jan 4, Solák Dominik 2, Zamarski Alexandr, Mucha Jan, Nantl Matěj, Zbránek Jan 10, Nedoma Miroslav 6, Užek Jiří.

Zápas začal, jak se dalo čekat, velmi svižně. Oba týmy tahaly rychle dopředu a zasypávaly soupeřovy obrany jedním útokem za druhým. Získávali jsme sice mírnou převahu, ale domácí i díky našim nedisciplinovanostem v obraně, vždy dotáhli náš náskok.  To se jim povedlo i těsně před koncem poločasu. Ve 27. minutě jsme vedli 17:14, ale domácí v poslední minutě ještě snížili na pouhou jedinou branku. Tomu nedokázal zabránit ani Petr Mokroš, který do koncovky první půle vystřídal v Nema v naší brance. Přestávkový stav byl tedy 17:18 v náš prospěch a o osudu zápasu vůbec nebylo rozhodnuto.

Druhý poločas už neposkytl takové brankové hody jak ten první. Pořád jsme si udržovali mírné vedení a navyšovat jsme jej začali zhruba od 42. minuty. K výbornému výkonu se rozchytal Mokroš, který likvidoval jednu šanci domácích za druhou. Z toho jsme těžili v rychlých útocích, které proměňovala obě křídla. Zejména Honza Zbránek byl k neudržení. Dal v utkání deset branek, když proměňoval jak brejky, tak uvolnění na brankovišti v postupném útoku. Tyto šance vznikaly zejména při naší hře 7 na 6, kterou jsme v druhém dějství často praktikovali.

V 52. minutě zvyšoval Honza Užek na 28:22 a to už byl náskok, který nám dával klid do koncovky. Dovedli jsme tak s přehledem utkání do vítězného konce a zůstáváme na prvním místě Strabag Rail Extraligy s 29 body. Stejný počet bodů má i druhá Plzeň. Pro nás hovoří lepší skóre.

Foto ze Zubří: Aleš Mičola

Ohlasy trenérů

Dušan Poloz, trenér ROBE Zubří: „Gratuluji k vítězství. Co se týče nás, tak my bojujeme s myšlenkou, že nemusíme být v play-off. I toto hraje roli v hlavách našich hráčů. V kabině jsem řekl, že jsme v určitých věcech v obraně naivní, to mládí tam jde hodně vidět. Po vyloučení Štěpána Zemana bylo vidět, že náš střed bez něho neubrání tak šikovný tým. My jsme tým, který na 28 gólů musí vyhrávat. Nemůžeme dostat od Karviné 34 gólů. Zápas byl tak za tři, kdybychom hodnotili jako ve škole.“

Michal Michalisko, trenér HCB Karviná: „My jsme po příjezdu do Zubří věděli, že nás čeká velice těžký zápas, víme ale, kde se Zubří v současné době nachází, hraje na hraně play-off. V prvním poločase jsme dělali hrozné chyby, hráli jsme tam v posledních minutách v pěti i ve čtyřech. Dostali jsme strašně moc branek a to jsme museli do druhého poločasu změnit. Povedlo se a utkání jsme pak už zvládli.“