​Proletu jsme nedali šanci a postupujeme
14.10.2018  |

Dnešní odveta 2. kola Poháru EHF s makedonským Proletem 62 Skopje pro nás dopadla na výbornou. Po sobotní výhře 26:22 jsme soupeře zdolali 32:25 a postupujeme do 3. kola, které proběhne v termínech 17. a 24. listopadu.

2.kolo, neděle 14.10.2018

HCP
25:32(9:20)

Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4
Vyloučení:6 - 5
Rozhodčí: Palackovič a Backovič (oba Slovinsko)
Sled branek: 1:3, 3:7, 4:9, 6:11, 7:13, 9:19, 10:22, 12:25, 15:28, 18:30, 22:32
Diváků: 1068

HC Prolet 62 Skopje: Kristo, Korunovski, Kimevski – A. Vasilevski 5, Alarov, Jovčevski 2, Davitkovski, F. Vasilevski 5, Manev, Trajkovski 5/2, Andonovski 1, Dzonov 1, Majnov 1, Damčeski 1, Stojanovski, Manaskov 4/1. Trenér: Matlieski.

HCB Karviná: Marjanovič, Mokroš – Zbránek 5, Piatek 7, Nedoma, Brůna 3, Monczka 7/2, Růža, Plaček 1, Drzyzga 2, Solák 1, Jan Užek 3/2, Zamarski 1, Mucha, Nantl 2, Stojanovič. Trenér: Michalisko.

První poločas vlastně rozhodl o našem postupu. V obraně jsme působili jistým dojmem, výtečně zachytal Nemo Marjanović a Proletu dělala problémy naše hra s rizikem prázdné brány.

Převahu v poli sedm hráčů na šest jsme dokázali úročit, přidali jsme i několik laciných branek z brejků, které zakončovala křídla, ale i Tymek Piatek. Skóre narůstalo v náš prospěch pravidelně a dynamicky, nejprve jsme vedli o čtyři, pak o šest, o osm a v poločase jsme už vedli o 11 branek.

Makedonci vycítili, že jejich šance jsou v nenávratnu a druhá půle se odehrála v poklidném tempu. Udržovali jsme si přijatelný náskok a nakonec poslali do hry mladé hráče, aby také nabrali zkušenosti s mezinárodní házenou. V jednu chvíli byli na hišti všichni tři dorostenci Mucha, Zamarski a Růža, k tomu Drzyzga s Plačkem na křídlech a pouze na pivotu zkušenější Užek.

Prolet v poslední desetiminutovce výrazně korigoval skóre, i tak to nic neměnilo na našem zaslouženém vítězství.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko (Karviná): „Myslím, že nás Makedonci podcenili, protože dnes jsme měli navrch a v poločase bylo vlastně rozhodnuto. V závěru zápasu jsme si dokonce mohli dovolit prostřídat a pošetřit základní osu pro středeční zápas s Plzní, i za cenu toho, že výsledek pak nebyl tak výrazný. Náš postup je zasloužený, je to dobrá zkušenost pro další kolo.“
Nikola Matlieski (Prolet): „Opět blahopřeji domácím k vítězství a postupu, dnes nebylo pochyb o tom, že si jdou pro postup.“