Dokázali jsme uspět v Zubří a vedeme v sérii 1:0!
16.04.2016  |

Po roce jsme dokázali zopakovat výborný vstup do play off a podařilo se nám v dramatickém a vyrovnaném utkání lépe zvládnout koncovku. Zítra v 18 hodin budeme opět v Zubří usilovat o druhé bod v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání.

čtvrt., sobota 16.4.2016

ZUB
28:29(15:15)

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3
Vyloučení: 3 - 6, ČK - Jiří Užek
Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka
Sled branek: 3:3, 6:6, 10:8, 12:12, 15:12, 15:15, 19:17, 20:21, 24:25, 26:29, 28:29
Diváků: 1300

HC ROBE Zubří: Orság Petr, Malina Milan, Šlachta Petr 4, Douda Jakub 4, Přikryl Pavel, Pšenica Miroslav 2, Nesvadba František, Bechný Tomáš 1, Šustáček Matěj 4, Hrstka Martin 7/3, Zahradníček Jan 2, Řezníček Tomáš, Reček Adam 1, Pšenica Bohumil, Dořičák Filip, Šíra Jakub 3.

Trenér Andrej Titkov, Vedoucí Pavel Hrachovec

HCB Karviná: Nolč Daniel, Lefan Jakub, Monczka Marek 6, Veřmiřovský Lubomír 6, Farář Roman 1, Plaček Jan 1, Zuzánek Jaroslav, Mlotek Slavomír 3, Užek Jan 7/1, Gelnar Dominik, Mlotek Tomáš 2/2, Frančík Lukáš 2, Užek Jiří 1.

Trenér Radek Bartošic, Vedoucí Zdeněk Mrózek

Jak je v Zubří již zvykem, hrálo se od první minuty velmi vyrovnané, dramatické utkání před skvělou kulisou. Domácí se na nás pečlivě připravovali ale ani naši borci na tom nebyli jinak. V přípravě před play off jsme na rozdíl od zubřanů nesehráli ani žádné přípravné utkání a soustředili se na souboj s Valachy. A zatím se nám to vyplácí.

Skóre za domácí otevřel pivot Šíra a za nás rychle kontroval, svou jedinou brankou v utkání, mladý Plaček. Ten zatím zvládá situaci kdy byl po zranění Michala Palulika "hozen do vody" velmi dobře. I další průběh byl v podobném duchu - skórují domácí a my obratem srovnáváme stav. Zajímavá situace nastala ve 21. minutě. To totiž skóroval hráč s číslem 10 a dal naši desátou branku! Roman Farář se tak po dlouhé době dostal i na post pivota v útoku. Honza Užek potřeboval odpočinout - při neúčasti Libora Hanische, který měl stopku za dvě červené karty a v útoku jej nahradil právě hrající prezident klubu.

Dramatická pak byla i poslední pětiminutovka první půle. Za vyrovnaného stavu 12:12 si vzala domácí lavička time out. Ten se jim mimořádně vyplatil - třemi brankami v řadě během dvou minut totiž utekli na 15:12 a s námi to nevypadalo moc dobře. Nicméně co se povedlo domácím, jsme jim obratem vrátili a v poslední minutě ještě srovnával na poločasový stav 15:15 Honza Užek.

Ani druhý poločas nepřinesl nic jiného než bitvu o každý míč a vyrovnaný průběh. Ve 41. minutě jsme se poprvé v druhém poločase ujali vedení (20:21). Domácí sice rychle zase srovnali ale my už měli až do konce trošku navrch. Ve 25. minutě to bylo poprvé o dvě branky a těsně před koncem proměnil Honza Užek sedmičku a měli jsme už navrch o branky tři! Domácí, jak je jejich dobrým zvykem nic nezabalili, dokázali dvakrát skórovat ale porážku už odvrátit nedokázali.

Máme tak ze sebou velmi důležitý ale pořád jen první krok k postupu do semifinále. Ještě pořád je před námi řada utkání a je více než jasné, že domácí nic nevzdají. Už dnes od 18 hodin mají první příležitost nám porážku oplatit a my, na druhou stranu, máme možnost získat druhé vítězství.