V dohrávce 5. kola jsme jednoznačně přehráli Brno
09.10.2019  |

Po víkendovém pohárovém programu jsme roznými nohami naskočili do Strabag Rail Extraligy. Hostili jsme tým SKKP Habdball Brno, který před sezónou výrazně posílil. A utkání dopadlo na jedničku, svého soupeře jsme jednoznačně přehráli.

5.kolo, středa 9.10.2019

30:24(14:7)
BRN

Sedmimetrové hody: 3/1 - 7/4
Vyloučení: 4 - 6
Rozhodčí: Hájek, Nezbeda
Sled branek: 2:0, 6:3, 8:4, 12:6, 21:8, 24:14, 27:16, 30:19, 30:24.
Diváků: 480

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal, Monczka Marek 2, Urbánski Artur Jan, Noworyta Nicolas 2, Plaček Jan 1, Chudoba Radim 6/1, Užek Jan 1, Solák Dominik 6, Skalický Ondřej 3, Nantl Matěj 3, Zbránek Jan, Nedoma Miroslav 4, Růža David, Chosik Roman 2.

SKKP Handball Brno: Fabián Luděk, Pšenica Bohumil, Hlípala Luboš 5, Vaněk Michal, Václav Lukáš, Horut Libor 1, Dostalík Michal 2, Koubek Lukáš 6/1, Petrovič Kosta 2, Burget Daniel 1, Kučera Vít 3/2, Páleš Marek 1, Stein Adam, Janíček Martin, Berhouma Ahed, Bosák Jakub 3/1.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Zejména obrana 1 - 5 byla hodně dobrá, pohyblivá a dostatečně důrazná. Soupeři nepovolila moc prostoru ke střelbě, a co přece jen přešlo přes obranu, tak chytil spolehlivě chytající "Nemo" v naší brance. Brzy jsme vedli 2:0 po pěkných brankách Soláka. Poté jsme ale také my hledali přesnou mušku. Obrana nadále fungovala výborně, hosté se pravidelně prosazovali vlastně jen ze sedmiček, ale v útoku to nebylo ono. Zbytečnými chybami nebo nepřesnou střelbou jsme se připravovali o větší náskok. Až v poslední pětiminutovce první půle jsme přece jen našli střeleckou mušku a do přestávky jsme navýšili náš náskok na výraznější rozdíl sedmi branek.

Definitivní zlom nastal s nástupem do druhého poločasu. Hosté už vůbec nestíhali zachytávat naše útoky a ve 36. minutě byl stav 19:7. Trenér Michalisko mohl střídat sestavu, pustit postupně na palubovku všechny hráče z lavičky. V padesáté minutě byl stav 28:16 a od debaklu zachránila hosty až poslední desetiminutovce. Ta byla hodně rozháraná, rozkouskovaná a příliš házenkářské krásy nepobrala. A právě v této pasáži hosté, přece jen, odvrátili debakl a snížili na konečný rozdíl šesti branek. Nutno říct, že dnes to pro ně byl spíše lichotivý rozdíl. Vzhledem k dění na palubovce mohl (a měl) zápas skončit podstatně větším rozdílem.

Další zápas budeme hrát v sobotu v jedenáct hodin na palubovce brněnských Maloměřic. Takže nás čeká v jednom týdnu jakési brněnské dvojutkání. Držte palce, ať přivezeme z utkání se zatím posledním týmem Strabag Rail Extraligy další dva body.

Ohlasy trenérů

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Dnes nás domácí jednoznačně předčili. Individuální kvality domácích hráčů jsou jinde než těch našich. Naši hráči jako by se zalekli velkého jména HCB Karviná a sami jsme tak domácím zápas zjednodušili. Karviná na nás vysunula obranu a naše spojky si s tím nevěděly rady. Zasloužená porážka"

Nemanja Marjanovič, brankář HCB Karviná: „Letošní Brno je úplně jiným týmem, než bylo to loňské. Ale přesto jsme jednoznačně vyhráli a upřímně - měli jsme vyhrát aspoň o patnáct branek. A není to naše chyba ani zásluhou Brna. Potom se říká, že letošní liga je vyrovnaná a každý může porazit každého.... "

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Dá se říct, že jsme ovládali zápas. Vedli jsme už o třináct branek a předčili jsme hosty ve všech činnostech. Vytáhli jsme obranu 1 - 5 a tím jsme Brno asi překvapili. Určitě s tím nepočítali, protože ji hrajeme strašně málo. Moc si s tím nevěděli rady a my si aspoň mohli tuto obranu pořádně procvičit. Jsem rád, že si mohli zahrát všichni hráči, jen je škoda že v posledních deseti minutách se z toho zápasu stala bramboračka a hosté mohli snížit na celkem uspokojivý rozdíl."