„Jsem na kluky velmi hrdý
29.05.2019  |  Ivo Dudek

„Jsem na kluky velmi hrdý" říká Michal Brůna

Je krátce po skončení dramatické finálové série. Ideální příležitost popovídat si s lídrem týmu Michalem Brůnou.

Michale, máme krátce po hektické finálové sérii. Mohl byste nám ji trochu přiblížit?  Jak jste ji vnímal?

Ve finále se střetla dvě momentálně nejlepší družstva české házené. Myslím, že jsme se Plzni, která je s tímto zkušeným kádrem ve finále už po několikáté, postavili statečně. Dokázali jsme ji porazit u nás doma a hned za 3 dny i u ní, na její palubovce. Pak ale, když jsme měli titul na dosah ruky, jsme doma před vlastním publikem neustáli ten obrovský tlak až po strop zaplněné karvinské haly a prohráli nešťastně na sedmimetrové hody. Věděli jsme, že jsme nebyli horším družstvem a věřili jsme, že v Plzni můžeme znovu vyhrát. Chtěli jsme se soustředit maximálně na obranu a věřili jsme, že plzeňští budou pod tlakem. Myslím, že se nám to celkem podařilo. Plzeň byla přesvědčena, že taktika  osobni obrany na mě při systému hry 7 na 6 bude rozhodující a my se nedostaneme do tolika střeleckých šancí. Nakonec jsme je ale znovu tímto systémem přehrávali. Ne sice tak přesvědčivě jako v jiných zápasech, ale čistých šanci jsme měli dost. Tam nás však, i přes pětibrankové vedení, zastavil brankář Šmíd, který životním výkonem vybojoval Plzni znovu remízu. Poté následovaly okamžitě sedmimetrové hody a po mém neproměněném jsme boj o titul bohužel prohráli. S odstupem času a po zhlédnutí sestříhaného videa, které koluje po internetu, jsem však ještě vice zklamán. V té rychlosti v jaké zápas probíhá, unikne fanouškovi spousta věcí a detail zápasu, ale tak zkušené dvojici mezinárodních rozhodčích, by se to v rozhodujícím finále, kde každý gól má váhu zlata, stát nemělo. I přesto hráčům Plzně od srdce gratuluji, ti kluci jsou sportovci tak jako my a myslím si, že jsme divákům a fanouškům tohoto tvrdého a dynamického sportu přichystali napínavou podívanou až do samotného konce.

 Jak se díváte na herní systém, kdy o titulu rozhodují sedmimetrové hody bez prodloužení?

Určitě nebudu teď tvrdit, že je špatný a že jsme proto nevyhráli. Ale trochu spravedlivější by, podle mého názoru, přece jen byla šance rozhodnout zápas ještě v prodloužení před samotnými sedmimetrovými hody.

Berete v týmu druhé místo jako úspěch?

Lhal bych, kdybych řekl, že ano. Jsem však na kluky i přesto velmi hrdý. Protože i přes ten neustálý tlak a vyhrožováni ze strany svazu, jsme se semkli a bojovali proti všem až do samého finále. Dvakrát jsme ve finále vyhráli, jednou prohráli, dvakrát remizovali a skončili jsme druzí. Naším úspěchem a pomyslnou zlatou medailí pro kluky byla bezpochyby ta neskutečná atmosféra, kterou nám naši fanoušci připravili nejen doma, ale také venku. Byli jsme velmi překvapeni, kolik našich fandů přijelo přes celou republiku do Plzně a jsme strašně rádi, že i po prohraném finále nám připravili i tak velmi pěkné přivítání v Karviné. Chtěl bych jim ještě jednou touto cestou a jménem celého týmu moc poděkovat.

Máte za sebou druhou sezónu v Karviné. Když se na to podíváte zpětně - jste rád že jste se vrátil do svého domovského klubu? Co se Vám a ostatním v klubu za tu dobu opravdu povedlo a na co můžete být třeba pyšný?

Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do klubu, který mě vychoval a dostal jsem šanci se pokusit mu tak aspoň něco vrátit. Za poslední dva roky se nám povedlo určitě spoustu dobrého. Hráli jsme všechna čtyři finále, vyhráli jsme mistra 2018, vyhráli jsme letos Český pohár a myslím, že i v evropském poháru jsme se neměli za co stydět. Kluci, které před dvěma léty nikdo na házenkářské mapě neznal, jsou nyní pozývání do národního družstva. To je pro nás velká motivace do další práce nejen s „A“ týmem, ale také s naší mládeží. Pevně věříme, že se nám každý rok podaří našimi sportovními výkony přilákat ještě vice děti k tomuto krásnému kolektivnímu sportu, jakým házená bezpochyby je. 

Ještě otázka na závěr - budete ještě v příští sezóně hrát?

Ještě jeden rok jsem slíbil. Nakonec trenér a vedení uznali, že tři roky smlouvy jsou pro mě už fakt moc :). Věřím, že Karviná bude mít v další sezóně znovu ty nejvyšší cíle, ať už Evropský pohár, Český pohár ale hlavně boj o Titul.

Nakonec bych chtěl ještě jednou poděkovat všem našim partnerům, fanouškům a příznivcům za celoroční doping. Budeme se snažit, abychom Vás znovu našimi výkony přilákali v tak hojném počtu do naší haly.

AKTUÁLNĚ

Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


Příprava starších dorostenců

05.02.2020

Včera večer sehráli starší dorostenci kvalitní přípravné utkání s dorostenci ze Zabrze. Rozešli se smírně 28:28 (16:13)


S Maloměřicemi 5.2.2020 v 18:00 hodin

03.02.2020

Záaps se měl hrát v 19:00 ale platí náš klasický středeční čas - tedy 18:00 hodin!


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Letošní Strabag Rail Extraliga byla kvůli koronavirové pandemii bohužel nedohrána. Jak se díváte na rozhodnutí svazu, že platí pořadí současné tabulky a soutěž končí bez určení mistra?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 21 36 649:532
2. Dukla Praha 21 33 660:529
3. Zubří 21 30 574:502
4. Karviná 21 28 555:497
5. Kopřivnice 21 27 645:605
6. Nové Veselí 21 22 549:532
7. Hranice 21 18 531:546
8. Jičín 21 18 520:560
9. Lovosice 21 17 577:553
10. Brno 21 14 516:575
11. Frýdek Místek 21 6 483:610
12. Maloměřice 21 3 454:672
KOMPLETNÍ TABULKA