HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 25.1.2019 | Ivo Dudek

„Velký dík patří fanouškům” tvrdí Michal Brůna

Po vítězném pohárovém utkání jsme trochu vyzpovídali lídra týmu Michala Brůnu.

O zisku poháru:

Na odvetu jsme se těšili. Věřili jsme, že uspějeme a že by snad musela spadnout hala než bychom dobře rozehrané finále doma pustili soupeři. Ale je fakt, že stejně jako to bylo kdysi, než jsem odešel do zahraničí, jsou souboje s Duklou vždy prestižní. To se nezměnilo. Dukla je Dukla, je to kvalitní soupeř a zápasy s ní mají vždy zvláštní náboj. Nicméně letos jsme měli v poháru navrch my a myslím, že jsme jej získali právem. Zápas jsme svým způsobem kontrolovali a nepustili jsme Duklu k nějakému zdramatizování. To jsem si před utkáním přál, ale možná, že to je trochu škoda pro fanoušky, kterých přišlo opravdu hodně a my jim tak nedopřáli moc dramatickou zápletku :). Získali jsme tak vlastně druhou nejcennější trofej v České republice a jsme za to rádi. 

O podpoře fanoušků:

Jsem velmi rád že si do haly našlo cestu tolik fanoušků. A vypadá to, že to letos trend, že návštevy stoupají. Jsme za to moc rádi a opravdu ze srdce děkujeme všem za podporu. Nabíjí nás to energií a když na palubovce slyšíte jak celá hala skanduje "Baník, Baník", tak je to velká síla a velká pomoc. To pak nevypustíte žádný souboj, jdete na krev. Ještě jednou velký dík!


O pokračování extraligy:

Letos začínáme Strabag Rail extraligu v Novém Veselí. Jedeme tam vyhrát, my už jako úřadující mistr nemůžeme někam jet pro "dobrý výsledek". My chceme vždy vyhrát. Čekám, že utkání ve Veselí bude ještě těžší než byly teď dva zápasy s Duklou a tak se máme na co těšit. Připravujeme se na ně poctivě a s respektem jak na kazdeho jiného soupeře. Pokud chceme obhájit titul, musíme zvládat i těžké venkovní zápasy. Za poctivě vyhrané derby s Frydkem Místkem nám byly sebrány dva body a tak jsme lehce pod (vlastním) tlakem udržet i nadále první místo v tabulce před rozhodujícím play off.