st 7.5.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná – Gumárny Zubří 29 : 24 (12:11)

Ujali jsme tímto vítězstvím vedení 2:0 na zápasy a už v pondělí máme šanci rozhodnout o zisku již desátého titulu pro Karvinou! Utkání se hrálo před opravdu důstojnou návštěvou a ve vynikající atmosféře, ke které velmi přispěli i fanoušci Zubří, kteří přijeli podpořit svůj tým.

Hosté přijeli s přáním zopakovat svůj úspěch ze základní části, kdy nás dokázali v Karviné porazit. Měli ovšem situaci velmi stíženou absencemi v týmu. Nehráli Opálka, Randýsek, Martin Hrstka a v 9. minutě zápasu se ještě zranil Kulišťák. Přesto se hráči Zubří semkli a zejména v prvním poločase drželi svým statečným a bojovným výkonem pořád šance na nadějný výsledek.

V průběhu celého prvního poločasu se vedení přelívalo z jedné strany na druhou. Výborně opět chytali brankáři (Marjanovič a Krupa), pozorně a důrazně hrály obrany. Takže v prvním poločase padlo dokonce ještě méně branek než v prvním zápase a do šaten se šlo za stavu 12:11 pro nás.

Hosté ale vůbec nezvládli nástup do druhé půle. Přesto, že hráli přesilovku, nestačili už zachytávat útoky našich a ve 4. minutě svítil na ukazateli skóre stav 15:11. V obou brankách došlo ke změně, ale zatím co Mrkva chytal stejně dobře jako Marjanovič v prvním poločase, tak Malina se příliš nechytil a hostující trenér brzy poslal zpět do brány Krupu.

Čím dál tím víc se projevoval úbytek sil hráčů hostí. Zatím co naši stále mělo možnost střídat a šetřit síly, lavička Zubří totéž neumožňovala. Náskok narůstal a ve 14. minutě byl stav 23:15 a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Ke konci trochu hosté korigovali a domácí si užívali ovací fanoušků, kteří jim děkovali za předvedený výkon a druhé vítězství v sérii.

Již v pondělí 12.5. se může v Zubří rozhodnout o držiteli zlatých medailí pro rok 2008. Neváhejte a pojeďte hráče povzbudit!

sestava HCB OKD Karviná: Marjanović, Mrkva – Bednařík, Pavlíček, Kuzo 3/1, Heinz 3, Indjić 5, Šulc 3, Mrózek, Petrovský 6/1, Kubis 1, Korňan 6, Farkašovský 2, Plšek. Trenér: Rastislav Trtík.

Sestava HC Gumárny Zubří: J. Krupa, Malina – Kichner 5, Kulišťák, Pernica 2, Titkov, J. Hrstka 2, Treštík, Spuchlák 4, Říha 3, Číp 1, Š. Krupa 6/4, Mika, Sedláček 1. Trenér: Ivan Hargaš.

Sled branek: 3:0, 4:4, 5:6, 8:7, 9:10, 12:10, 15:11, 17:13, 23:15, 25:18, 26:21 29:22, 29:24.

Rozhodčí: Kohout, Novák, sedmičky: 3/2:4/4, vyloučení: 5:4, diváci: 1 300, stav série: 2:0.