Nejlepším hráčem ZUBR Extraligy se stal Tomáš Mrkva.
11.01.2009  |  Ivo Dudek

Nejlepším hráčem ZUBR Extraligy se stal Tomáš Mrkva.

Včera byli v hotelu Olympik v rámci Galavečera české házené vyhlášeni i nejlepší házenkáři a házenkářky roku 2008. Významného úspěchu dosáhl i náš brankář Tomáš Mrkva. Stal se totiž nejlepším hráčem Zubr Extraligy. Kysučanová a Jícha obhájili titul nejlepších házenkářů ČR z loňska.

Házenkářem roku se stal hráč německého týmu THW Kiel Filip Jícha. Šestadvacetiletý Jícha tak obhájil trofej z loňského roku. Jícha je tahounem české reprezentace, která prozatím vede pátou kvalifikační skupinu o postup na ME 2010 a jedním z pilířů německého týmu Kiel. Důkazem toho, že patří k nejlepším hráčům světa, byla i jeho nominace na rozlučkové utkání bývalého německého kapitána Markuse Baura.

Na druhé příčce se umístil Petr Štochl. Dvaatřicetiletý brankář hájí barvy berlínského klubu Füchse Berlin a patří k jeho největším oporám. Významnou měrou se podílí i na úspěších českého národního celku, kde společně s Martinem Galiou vytvořil stabilní brankařskou dvojici.

Třetí příčku obsadil Pavel Horák. Tomu se povedl především vstup do bundesligové sezóny, když se v Göppingenu stal nejlepším střelcem. Šestadvacetiletá spojka je obranným pilířem českého celku.

1. Jícha Filip (THW Kiel)
2. Štochl Petr ( Füsche Berlin)
3. Horák Pavel (Frisch auf Göppingen)
4. Galia Martin ( TBV Lemgo)
5. Nocar Karel (Chambery Savoie HB)
6. Filip Jan (Rhein-Neckar Löwen)
7. Kubeš Daniel ( TBV Lemgo)
8. Zdráhala (Grosswallstadt)
9. Juříček David (Montpellier AHB)
10. Sobol Jan (Montpellier AHB)

Házenkářka roku 2008

Ani v ženské kategorii nedošlo na nejvyšší příčce ke změně, když prvenství obhájila Lenka Kysučanová hrající ve francouzských Métách. Lenka je oporou nejen ligovému celku, ve kterém patří k nejlepším střelkyním, ale také výraznou postavou národního týmu České republiky.
Na druhou pozici vystoupala zástupkyně domácí soutěže, brankařka Barbora Raníková. Tu bohužel trápily na podzim zdravotní potíže, takže chyběla národnímu týmu i v průběhu kvalifikace v Holandsku. Třiadvacetiletá gólmana hájí barvy českého mistra DHK Olomouc.
Na třetí příčce se umístila Jana Simerská, další česká reprezentantka hrající ve Francii. Jana nastupuje v týmu Le Havre na postu pivota a v českém celku patří k nejlepším hráčkám. Ceněná je také pro svoji neúnavnou bojovnost, která ji zdobí v každém střetnutí stejně jako upřímná radost ze hry.

1. Kysučanová Lenka (H2ML Metz)
2. Raníková Barbora ( DHK Olomouc)
3. Simerská Jana (HAC Le Havre)
4. Zámorská Iva (Gjerpen Handball)
5. Selicharová Kristýna (IVH Västeras)
6. Knytlová Martina (THC Erfurt)
7. Poznarová Pavla (H2 ML Metz)
8. Budayová Michaela (HC Zlín)
9. Fabíková Lucie (THC Erfurt)
10. Zachová Klára (CJF Fleury Loiret)

Nejlepší hráč Zubr Extraliga 2008

Nejlepším hráčem domácí ZUBR Extraligy se stal brankář HCB Karviná Tomáš Mrkva.
Ten je oporou juniorského celku a v lednové přípravě nastoupil i za tým mužů na turnaji Marrane. Druhou příčku obsadilo křídlo českého vicemistra Tomáš Číp, na třetí příčce se umístil jeho kolega z reprezentace, lovosický Jiří Motl.

1. Mrkva Tomáš (HCB OKD Karviná)
2. Číp Tomáš (HC Zubří)
3. Motl Jiří (HK A.S.A Město Lovosice)

Nejlepší hráčka W.H.I.L. 2008

Brankařce DHK Olomouc Barboře Raníkové se podařilo obhájit titul nejlepší hráčky domácí soutěže. Na druhém místě skončila vynikající Marcela Handlová, která svými výkony dopomohla Veselí k tomu, že je v současnosti nejlepším českým celkem tabulky. Na třetí příčce se umístila Michaela Budayová, se kterou doslova stojí a padá zlínský klub.

1. Raníková Barbora (DHK Olomouc)
2. Handlová Marcela (HC Britterm Veselí)
3. Budayová Michaela (HC Zlín)

Talent roku 2008

Talenty roku byly vyhlášeni křídlo Petr Linhart z Plzně a Petra Růčková ze Zlína. Ta sice není v nejvyšší soutěži žádným nováčkem, ale zajistila si již i stabilní místo v české reprezentaci. Petr Linhart v ní naopak debutoval a to na právě probíhajícím turnaji v Paříži.

Linhart Petr (Loko Plzeň)
Růčková Petra (HC Zlín)

Akce roku 2008

Akcí roku byl vyhlášen projekt „Házená pro budoucnost“. „Házená pro budoucnost“ je projektem Českého svazu házené. Hlavními partnery projektu jsou Česká pošta, s. p. a ČEZ, a. s. V rámci tohoto projektu se na zvolených veřejných prostranstvích v devíti vybraných městech (Liberec, Plzeň, České Budějovice, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Žďár n. Sázavou, Brno, Zlín, Ostrava) uskutečnil házenkářský turnaj složený z jednotlivých utkání v miniházené. Toho se mohly zúčastnit jak děti z pozvaných základních škol, tak i děti z řad návštěvníků, veřejnosti a kolemjdoucích.

Projekt "Házená pro budoucnost"
Czech made - za významný přínos propagaci házené

Čin roku za záchranu života hráče Matěje Eliáše z oddílu Liberec Handball na turnaji v Lovosicích 5.1.2008

Křenková Irena (Astra Praha)
Bitner Milan (Loko Louny)
Brůža Václav (HK Lovosice)

Událost se stala na turnaji mužů a žen v házené v Lovosicích dne 5.ledna 2008. V posledním utkání libereckých ke konci zápasu běžel Matěj Eliáš do protiútoku, kde se před brankovištěm srazil se dvěma protihráči, nebyl to zákeřný faul, pouze běžný střet. Matěj Eliáš spadl na zem a zůstal ležet. Nejdříve si ostatní mysleli, že má vyražený dech. Skutečnost ukázala, že tomu tak není a že se dusí. Poté mu spoluhráči chtěli vytáhnout zapadnutý jazyk zakloněním hlavy, ale také to nepomohlo. Po chvíli zjistili, že nedýchá.

Jeho zachránci, kterými byli hráči nebo diváci, brzy zjistili, že mu přestává fungovat srdce. Začali tak s masáží srdce, umělým dýcháním a resuscitací. Již před tím byla přivolána rychlá záchranná pomoc. Do příjezdu doktora udržovali Matějovi zachránci jeho základní životní funkce masáží srdce a umělým dýcháním. Tím mu zachránili život, protože sanitka přijela po relativně dlouhé době. Po příjezdu záchranářů pokračovali v resuscitaci oni. Zaintubovali ho, pokračovali v umělém dýchání balónkem a masáží srdce. Poté přišly na řadu elektrošoky. Do plic se mu dostala krev, proto mu doktor odsával krev z plic odsávačkou a toto střídal s umělým dýcháním.

Trvalo dlouhou dobu, než se Matěj dostal do stavu, kdy byl schopen převozu do nemocnice. Nicméně v sanitce opět srdce i dýchání vypovídalo službu a celou cestu z Lovosic do Ústí ho záchranáři museli oživovat. Po příjezdu do nemocnice byl uveden do umělého spánku, absolvoval řadu vyšetření, dostal se do stabilizovaného stavu a jeho stav se začal zlepšovat. Naštěstí na něj dlouhé bezvědomí a krátké koma nezanechaly žádné následky a dnes se již úspěšně zotavuje ze svého zranění.

Zdroj: www.chf.cz

AKTUÁLNĚ

Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


Příprava starších dorostenců

05.02.2020

Včera večer sehráli starší dorostenci kvalitní přípravné utkání s dorostenci ze Zabrze. Rozešli se smírně 28:28 (16:13)


S Maloměřicemi 5.2.2020 v 18:00 hodin

03.02.2020

Záaps se měl hrát v 19:00 ale platí náš klasický středeční čas - tedy 18:00 hodin!


Změna času sobotního utkání

22.01.2020

Odvetu s Fivers Vídeň budeme hrát v jiném čase! Po dohodě klubů bude zápas začínat až 13:30 místo původního času 11:00.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

V neděli 16.2.2020 nás čeká odveta proti Madeiře. Tam jsme prohráli 27:30. Máme na to postoupit mezi posledních osm týmů?

 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 21 36 649:532
2. Dukla Praha 21 33 660:529
3. Zubří 21 30 574:502
4. Karviná 21 28 555:497
5. Kopřivnice 21 27 645:605
6. Nové Veselí 21 22 549:532
7. Hranice 21 18 531:546
8. Jičín 21 18 520:560
9. Lovosice 21 17 577:553
10. Brno 21 14 516:575
11. Frýdek Místek 21 6 483:610
12. Maloměřice 21 3 454:672
KOMPLETNÍ TABULKA