so 24.1.2009 | Ivo Dudek

Tatran Prešov - HCB OKD Karviná 33:24 (16:13)

Kdo v skrytu duše doufal, že prolomíme neporazitelnost Prešova na domácí palubovce, ten se bohužel zklamal. Drželi jsme s domácími krok polovinu prvního poločasu a pak si hráči Prešova vytvořili mírný náskok. Ale ani po poločase ještě nebylo rozhodnuto. Prohráli jsme jej o tři branky a to není v házené neřešitelná situace.

Začátek druhého poločasu ale domácím vyšel podstatně lépe než nám a v sedmé minutě již vedli o sedm branek 22:15. Vytvořili si tak uklidňující náskok, který v podstatě udržovali až do konce. Pomýšlet na lepší výsledek nám zabránil vysoký počet technických chyb, kdy jsme zaznamenali až 23 ztrát a to samozřejmě zkušený soupeř využil.

Y našich hráčů nenastoupil do utkání ze zdravotních důvodů Kružík. Korňan a Požárkem rovněž nebyli úplně v pořádku a i přesto hráli.

Tatran Prešov: Krupa, Meluš - Kozlov 3/1, Urban, Mazúr 3, Marušák, Tumidalský 3, Radčenko 2, Mikéci 1, Huňady 11/4, Fuňák 2, Dudáš, Mažár 6, Géci.

HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan - Vančo 1, Heinz 5/3, Faith, Mrózek 3/1, Korňan 2, Pavlíček 1, Šulc 2, Hastík 5, Petrovský, Požárek 4, Sliwka 1.

Sled: 2:1, 3:3, 5:5, 8:7, 12:8, 13:10, 15:10, 16:13, 18:13, 21:15, 23:17, 27:20, 30:22. Rozhodčí: Dvorský, Sivák, sedmičky: 6/5:6/4, vyloučení: 7:6, červená karta: 47. Brož (K.), diváci: 570.