HCB Karviná
Rozhovory
po 20.4.2009 | www.karvinsky.denik.cz

Radek Sliwka je v zápřahu

Asi nejvytíženějším hráčem kádru karvinského Baníku je v těchto dnech Radek Sliwka. Se svým týmem nyní bojuje v play off, ale před pár dny ještě navíc pomáhal k postupu národního týmu juniorů v Černé Hoře a v osobním životě zase „bojoval“ s maturitou.

Jak moc důležitý pro vás byl nedělní zápas?

Určitě byl moc důležitý, protože kdybychom dneska nevyhráli, tak to bylo 0:2 na zápasy a v Praze už bychom to pak měli hodně těžké. Nehledě na to, že série se ze stavu 0:2 otáčí už opravdu obtížně. Ale protože to je 1:1, tak si myslím, že Dukla bude doma pod větším tlakem a my tam můžeme překvapit. Psychická výhoda by se mohla přelít na naší stranu.

Připoustěli jste si, že byste dnes mohli i prohrát?

Vůbec ne. Opravdu jsme si na Duklu věřili. Věděli jsme, že když bude dobrá obrana, tak Ludva v brance něco chytne a to se přesně stalo. Horší než ve středu už to být ani nemohlo. Na Dukle to byla katastrofa.

Připravovali jste se nějak speciálně na dnešní zápas? Série s Duklou bývají vždy vypjaté...

Ukazovali jsme si chyby na videu z prvního zápasu a osvěžili jsme si i jejich slabiny, kde jsou zranitelní. Toho jsme chtěli dnes využít.

Co vám říkal trenér Hudeček o poločase v kabině? Chválil vás?

Seřval nás za ten nepovedený konec poločasu. Pak nám akorát říkal, že když budeme bojovat jako doposud a Ludva bude dál chytat výborně, tak to zvládneme. Jsem rád, že to takhle i dopadlo a trenérova slova se potvrdila.

Jak jsou tyto dny pro vás osobně náročné? Reprezentace, play off, do toho ještě maturita?

Musím to zvládnout, i když je to opravdu nápor. Teď je ale semifinále play off, a to jsou nejlepší zápasy v sezoně. Musím do toho dát prostě všechno. Nesmím myslet na únavu nebo něco podobného, co by mě mohlo rozptylovat.