HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 22.5.2009 | Martin Ruščín - Karvinský deník

Házenkáři chtějí double

Karviná - Házenkáři mistrovského Baníku OKD Karviná chtějí dosáhnout na ceněný double. Dostali se do závěrečného turnaje Českého poháru, jenž je o víkendu na programu v Kopřivnici.

„Zakončit sezonu ziskem poháru, to by bylo nádherné. Byla by to pomyslná třešnička na dortu a dokázali bychom všem, že naše úspěchy nejsou náhodné,“ poznamenal trenér karvinských házenkářů Jaroslav Hudeček.

Jeho svěřenci se hned v semifinále utkají se Zubřím, poraženým finalistou z domácí extraligové soutěže. „Půjdeme do toho naplno. Pokusili jsme se pro zápas se Zubřím vymyslet něco nového, protože oba celky se znají jako snad nikdo v soutěži. Chce to zkrátka změnu a sám jsem zvědav, jak na naši změněnou strategii bude soupeř reagovat. Na tréninku to kluci dokázali předvádět, problém je pouze v tom, že jsme to trénovali pouhé dva dny. Kluci měli po zisku titulu zasloužené volno,“ vysvětloval Hudeček.

Hlavním úkolem bylo vzbudit u mužstva zájem o druhou cennou trofej sezony. „Musel jsem kluky vybudit a namotivovat, protože morálka po mistrovském titulu už přeci jen nebyla taková, jaká by měla být. Snažil jsem se hráče přesvědčit, aby ze sebe po náročné sezoně vymáčkli ještě poslední zbytky sil, které v nich zbyly. Je to poslední víkend letošního soutěžního ročníku, musíme se zkoncentrovat a pak budou mít hráči dovolenou,“ burcoval Hudeček.

On sám by na double rád dosáhl. „Ne jen já, celý tým chce dokázat to, co se Baníku podařilo v předešlých sezonách. Zisk double je nesmírně cenný, nepovede se to jen tak někomu,“ upozornil Hudeček.

Karviné bude chybět střelec Petrovský, jenž se vrátil z hostování do Frýdku-Místku, aby pomohl tradičnímu účastníkovi české soutěže v baráži o zachování extraligové příslušnosti.

Kromě nej nebude moci trenér Hudeček postavit ani Kubise, Floksu, Kavku, Monczku a Valu. „Chtěl jsem dát šanci mladým, ale ti všichni už nastoupili v poháru za naši juniorku, takže nemohou startovat,“ pokrčil rameny Hudeček.

Finálový turnaj Českého poháru odstartuje v sobotu 23. května. Nejprve se od 15 hodin utkají domácí Kopřivnice a Dukla Praha, od 17 hodin přijde na řadu repríza letošního finále mezi Zubřím a Baníkem. Finále se hraje v neděli od 12.30 hod. před kamerami České televize.