Definitivní ne pro Juříčka, na šampionát neodjede
06.01.2010  |  Redakce

Definitivní ne pro Juříčka, na šampionát neodjede

Dnes naposledy trénují čeští házenkáři v Plzni, aby se zítra s mezizastávkou v Praze vydali do Dánska k poslední herní přípravě před mistrovstvím Evropy. Trenérům bude v Dánsku chybět i Jan Sobol. Bližší informace si přečtěte v rozhovoru s trenérem Martinem Liptákem.

Od sobotní půlnoci jsou čeští reprezentanti v Plzni, kde absolvují tréninky jednak pod vedením trenérů Liptáka a Miky, ale jak jsme vás již informovali dříve, zpestřením jsou také tréninky s kondičním trenérem Gerhardem Röslerem. "Celkem v Plzni absolvujeme osm tréninkových jednotek, dopoledne probíhá kondiční příprava, po obědě mají hráči pravidelné sezení, na kterém diskutují o tom, jak a co na šampionátu hrát. Tato sezení probíhají bez naší přítomnosti, pouze jsme hráčům řekli, jak bychom si hru představovali. Odpoledne jsou pak na programu taktické tréninky," řekl trenér Lipták.

Kondiční tréninky nejsou u české reprezentace tak úplně novinkou, vždyť podobnou přípravu absolvovali hráči již před minulým evropským šampionátem, které se v roce 2008 konalo v Norsku. Tehdy se na nich podílel Petr Brabec. Nyní probíhají pod vedením Rakušana Röslera, se kterým Lipták spolupracuje také ve svém klubu Bregenz. "Tréninky s Gerhardem jsou pestré, náročné, ale vedené zábavnou formou. Myslím, že se hráčům líbí a jsou spokojeni, i když jsou samozřejmě trochu unaveni, ale mají svůj přínos. Například první den byl zaměřen na trénink rychlosti, na odraz, na změnu směru za použití různých pomůcek," vysvětloval trenér reprezentace.

K velké radosti všech fanoušků se do přípravy zapojil i křídelník Jan Sobol z francozského Montpellier, kterého poslední měsíc trápily zdravotní problémy. Naštěstí to vypadá, že by se Sobol měl zapojit do závěrečné přípravy a do Rakouska na šampionát také odjet. To potvrzuje i Lipták: "Honzovi na vyšetření pomocí CT zjistili trhlinu ve svalu, takže to původně vypadlo na delší dobu léčení. Při další kontrole v Montpellier se ale ukázalo, že sval se hojí lépe a v pondělí mi volal, že se může zapojit do přípravy. V úterý tedy přiletěl a individuálně s námi trénuje. Na turnaj do Dánska ale nepojede, nicméně nebude zahálet. Dostal od nás individuální tréninkový plán, který musí plnit, protože přeci jen měl měsíční tréninkovou přestávku. K týmu se připojí tedy příští týden ve středu 13. ledna."

Místo Sobola byl do "A" týmu povolán Tomáš Číp, který měl původně přípravu absolvovat s "B" týmem na turnaji v Paříži. Nakonec tedy odjede na turnaj do Dánska a místo něho do Francie odletí Jakub Škvařil z pražské Dukly. Rezervní tým je nyní již na cestě na letiště a do Francie odlétá dnes po obědě.

Vedle zraněného Sobola nesmíme opomenout ani jeho spoluhráče Davida Juříčka. Ten si v průběhu ligového zápasu ve Francii poranil prst a to bohužel tak nešťastně, že jeho účast na ME je již definitivně vyloučena. "David bohužel na šampionát neodjede, přestože by velmi chtěl. Jeho zranění stále není v pořádku a nemohl by se k týmu připojit 14. ledna, jak jsme plánovali. Dohodli jsme se, že se spojíme opět před kvalifikací na MS, která se hraje v červnu tohoto roku," konstatoval trenér reprezentace.

Kromě zdravotních problémů Sobola pak menší zdravotní obtíže trápily Nocara a Jíchu, ale vše by již mělo být také v pořádku. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku.

Po delší době, kdy s týmem neabsolvoval podzimní přípravný turnaj v Polsku, se v reprezentaci představil také Jan Stehlík, hráč francouzského klubu St.Raphael. Jeho post pravé spojky je v národním týmu dlouhodobě nejvíce problematický (i díky zranění Pavla Horáka) a právě pravá spojka je zřejmě posledním postem, u kterého s obsazením trenéři nejsou definitivně rozhodnuti. "Stehlík vypadá dobře, v klubu hraje 60minut a je s ním spokojenost. Stejně jako Šulc má stále šanci se na ME probojovat, budu čekat na zprávy z Francie a podle toho se rozhodneme," řekl k jedinému otazníku v sestavě pro Rakousko Lipták.

Na turnaj do Dánska tak odjede 17hráčů, kterou tvoří 14 hráčů v poli a tři brankáři. Přestože na ME pak může cestovat pouze dvojice brankářů a její složení je již delší dobu jasné, uvědomuje si Lipták, že je potřeba vyzkoušet i Miloše Slabého, který bude v případě potřeby připraven do šampionátu zasáhnout. Na šampionát pak s definitivní platností pocestuje 16 hráčů.

V průběhu poslední herní přípravy se házenkáři utkají s velmi silnými soupeři, když na turnaji narazí na Norsko, Slovinsko a Dánsko. Co konkrétně si trenéři od turnaje slibují? "Příliš nás nezajímají žádné konkrétní informace o soupeřích v Dánsku. Na turnaji půjde o to, že jsme si v průběhu tréninku něco zkoušeli a dohodli se na určitých herních stylech a koncepci. V Dánsku pak potřebujeme vyzkoušet, jestli to funguje i v praxi. Zároveň potřebuji vidět i některé další hráče, jako je například Vítek na pravé spojce nebo Kubeš na pivotu. Pak budeme mít dalších pět dní na to, abychom případné chyby odstranili a hru doladili," dodal na závěr Martin Lipták.

O házenkáře je v posledních týdnech samozřejmě i velký mediální zájem. Například včera absolvovali trenér Lipták a Alois Mráz živé vysílání Českého rozhlasu Plzeň, dnes za některými dalšími spoluhráči vyráží štáb České televize, aby pro vás pořídil další portréty účastníků šampionátu. Ve čtvrtek na některé z hráčů čeká ještě oficiální focení a příští týden to bude již zmiňovaná tisková konference v hotelu Praha, na které budou odstraněny všechny otazníky, které před ME ještě jsou.

Dnes absolvují hráči ještě odpolední trénink v Plzni a zítra v 9hodin ráno odjíždějí do Prahy. Zde na ně čeká v hotelu Praha oběd a po něm již vyrazí na letiště Praha-Ruzyně, odkud po druhé hodině odlétají směr Dánsko.

Sestava týmu pro turnaj v Dánsku:

brankáři: Martin Galia (Lemgo GER), Petr Štochl (F.Berlin GER), Miloš Slabý (Neuhausen GER)

křídla: Karel Nocar (Chambery FRA), Pavel Mičkal (Nordhorn GER), Jan Filip (Schaffhausen SUI), Tomáš Číp (Zubří)

spojky: Jiří Vítek (Bergischer GER), Ondřej Zdráhala (Karviná), Daniel Kubeš (Lemgo GER), Filip Jícha (Kiel GER), Alois Mráz (Wetzlar GER), Jan Stehlík (St.Raphael FRA), Tomáš Sklenák (Eisenach GER)

pivoti: Václav Vraný (Coburg GER), Kamil Piskač (Dukla)

univerzál: Jiří Hynek (Ahlener SG GER)

AKTUÁLNĚ

Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


Příprava starších dorostenců

05.02.2020

Včera večer sehráli starší dorostenci kvalitní přípravné utkání s dorostenci ze Zabrze. Rozešli se smírně 28:28 (16:13)


S Maloměřicemi 5.2.2020 v 18:00 hodin

03.02.2020

Záaps se měl hrát v 19:00 ale platí náš klasický středeční čas - tedy 18:00 hodin!


Změna času sobotního utkání

22.01.2020

Odvetu s Fivers Vídeň budeme hrát v jiném čase! Po dohodě klubů bude zápas začínat až 13:30 místo původního času 11:00.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

V neděli 16.2.2020 nás čeká odveta proti Madeiře. Tam jsme prohráli 27:30. Máme na to postoupit mezi posledních osm týmů?

 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 19 34 591:480
2. Dukla Praha 19 29 596:492
3. Zubří 19 28 530:458
4. Karviná 19 26 504:444
5. Kopřivnice 19 23 586:551
6. Nové Veselí 19 22 504:480
7. Lovosice 18 17 506:470
8. Hranice 19 16 473:489
9. Jičín 19 14 453:513
10. Brno 19 13 471:509
11. Frýdek Místek 19 4 431:552
12. Maloměřice 19 2 404:610
KOMPLETNÍ TABULKA