Povídání s trenérem Rastislavem Trtíkem
12.04.2012  |  Ivo Dudek

Povídání s trenérem Rastislavem Trtíkem

Už tuto neděli začíná druhá část sezony a její vyvrcholení - nadstavba. Soutěž se rozdělila na dvě šestice, které si to mezi sebou rozdají dvoukolově. Ta první šestka o titul a druhá o to, kdo pro příští sezónu kolotoč Tipgames Extraligy opustí.

Původně jsme měl pro pana Trtíka připraveny nějaké otázky, ale ten mě ke slovu moc nepustil a tak mezi námi neprobíhal klasický rozhovor ale naše sezení se spíše změnilo v jeho monolog. Našeho trenéra totiž není nutné nějak pobízet k tomu, aby řekl co má na srdci. Pro přehlednost jsem jeho slova rozdělil do několika okruhů.

Nadstavba vs. Play Off....

Druhým rokem se hraje extraliga systémem nadstavby a upustili jsme od Play Off. Je třeba říct, že nadstavba je pro týmy určitě spravedlivější a více ukáže na to, kde se pracuje systémově po celý rok ale... na druhou stranu sport se hraje pro lidi a pro ně jsou, podle mého názoru, zápasy Play Off, kde jde o všechno, určitě atraktivnější. Určitě není pro nic za nic, že všechny sporty směřují k play off a my jsme od něj upustili. Myslím, že to je pro diváky škoda, i když pro týmy to může být spravedlivější. Ale sport se dělá pro lidi, pro to aby je pobavil a přitáhl do hledišť stadiónů a hal. Na druhou stranu utkání nadstavbové části mají stejnou důležitost jako ty v play off a tak věřím, že na nás diváci nezanevřou a přijdou nás podpořit. Moc bych si to přál a tím je srdečně zvu k návštěvě naší haly, kdy už tuto neděli hrajeme první důležité utkání s týmem Jičína.

Naše postavení po dlouhodobé části a vyhlídky pro nadstavbu...

Před sezónou jsme si stanovili za cíl, že se chceme minimálně o stupínek proti loňsku zlepšit a tak vlastně máme téměř splněno. Stačí získat 4 body z deseti utkání a máme minimálně bronzovou medaili jistou. Mám teď z týmu hodně dobrý pocit. Za toho půl roku na sobě kluci zamakali, celý tým je v pohodě a je s nimi radost pracovat. Už v posledních zápasech dlouhodobé části jsme podávali dobré výkony, máme zažitý ten můj oblíbený tempo handball a myslím, že jsme ještě neřekli poslední slovo. A já jako trenér bych si jen přál aby jim to vydrželo. Vždyť vlastně ani boj o vyšší příčky, než je ta bronzová, není ztracený. Už první týden, neboli první tři zápasy hodně naznačí. My hrajeme s Jičínem, v Lovosicích a doma s Duklou. A například v druhém kole hraje Zubří na Dukle. Takže za týden, po tomto prvním bloku zápasů, se může situace v tabulce vyjasnit a nebo ještě více zdramatizovat. Ještě nikdo nemá nic jistého.

O přípravě...

Jedinou takovou malou kaňkou byla neúčast dvou juniorských reprezentantů Slávka Mlotka a Davida Krahulce, kteří ji neabsolvovali a bojovali na kvalifikačním turnaji o postup reprezentace juniorů na ME, které bude pořádat Turecko. Určitě je náplastí to, že bojovali úspěšně a junioři postoupili. A jsme si vědomi i toho, že s faktem absence juniorů se musely vypořádat i jiné týmy a tak si na to nijak nestěžuji. Je fakt, že asi nikdy nepůjde všechno ideálně a podle našich představ a vždy se s tím nějak musíme vyrovnat. Kádr a potenciál na to máme.

Změny v klubu a jeho budoucnost...

Letošní sezóna byla trochu speciální tím, že neproběhly jako každoročně změny v kádru ale byly i ve vedení klubu. Tím nechci říct že je to špatně nebo dobře, prostě to jen konstatuji. A vždy se takové významné změny nějak promítnou v chodu klubu. Jsem přesvědčen, že karvinská házená má potenciál a klub bude nadále hrát v české házené tak významnou roli jako jsme byli za poslední roky zvyklí.

Zdravotní stav kádru...

Do nadstavby nebo minimálně do její první části se nebude moci zapojit Lubo Drápal, který měl přetrženou šlachu na prstu. Ne druhou stranu dostane tak příležitost talentovaný Artur Adamík, který doplní Kubu Lefana. A smolnou sezónu prožívá Libor Hanisch, který pořád laboruje s různými zdravotními problémy. Je to určitě škoda jak pro tým tak pro něj ale nic se nedá dělat. Zdraví je přednější a věřím, že pro příští sezónu už bude v pořádku. Ostatní jsou jen na nějaké drobnosti v podstatě zdrávi a jsou připraveni nastoupit.

O budoucnosti trenéra Trtíka v Karviné....

Jsem v Karviné spokojený, rád tady pracuji, znám tady spoustu lidí a myslím, že nemám momentálně důvod k odchodu. Měl jsem už v polovině sezóny nějaké nabídky ale žádná mě neoslovila natolik, že bych ji dal přednost před Karvinou. Rád pracuji koncepčně, delší dobu s jedním týmem. Nejsem ten typ, že bych co půl roku měnil angažmá. Když se podíváme zpátky, vždy jsem v každém klubu vydržel delší dobu. Musím se ale v týmu cítit dobře a tady se díky lidem kolem klubu, rodičům kluků, které znám osobně, ostatním trenérům mládeže a vlastně všem okolo, dobře cítím. Rád si třeba počkám až zase dorostou další talenty ze současných nadějí v dorostu nebo třeba i v žácích. Pro takovou koncepční práci musí být vytvořeny podmínky a zajištění klubu.

Pár slov na závěr...

Rád bych aby tento rozhovor vyzněl jako pozvánka pro diváky k návštěvě naší haly. Ještě ani Dukla nemá nic jistého a i my jsme posledními výsledky udělali významný k krok k tomu, abychom ještě mohli do celkového pořadí na medailových pozicích promluvit. Přijďte nás proto povzbudit, určitě se bude na co dívat a uvidíte kvalitní, bojovnou a rychlou házenou.

AKTUÁLNĚ

S Kopřivnicí budeme hrát 27.11.2019 v 18 hodin

dnes

S Kopřivnicí jsme se dohodli, že utkání Českého poháru budeme hrát ve středu 27.11. na naší palubovce. Přijďte nás povzbudit!


Postup v Českém poháru

29.10.2019

Po přesvědčivém vítězství 32:18 ve Velké Bystřici postupujeme do osmifinále Českého poháru.


Známe termín utkání ČP

15.10.2019

Utkání třetího kola ČP s Velkou Bystřicí budeme hrát v úterý 29.10.2019 v 19 hodin v Bystřici.


Utkání s Duklou v TV

04.10.2019

16.10.2019 v 18:00 hodin budeme na domácí palubovce předehrávat zápas sedmého kola Strabag Rail Extraligy s Duklou Praha. Utkání bude přenášet ČT Sport.


Známe soupeře pro třetí kolo ČP.

28.09.2019

Třetí kolo je prvním, do kterého zasáhnou i extraligové týmy. Nám byla vylosována Velká Bytřice, na jejíž palubovce bude utkání hráno. Oficiální termín je stanovan na středu 16.10.2019


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

V neděli 24.11 bude odveta s Železničarem 1949. Přijdete nás podpořit?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 9 18 285:217
2. Zubří 9 15 249:221
3. Dukla Praha 10 14 307:257
4. Nové Veselí 9 14 244:217
5. Karviná 9 13 249:224
6. Kopřivnice 10 11 296:274
7. Lovosice 10 8 295:282
8. Hranice 10 8 251:258
9. Jičín 10 7 237:268
10. Brno 10 6 249:269
11. Frýdek Místek 10 2 228:295
12. Maloměřice 10 0 205:313
KOMPLETNÍ TABULKA