HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
po 24.3.2014 | Jana Hajžmanová

Starší žáci vyhráli 4. kolo žákovské ligy

V neděli 23.02.2014 proběhlo 4.kolo Žákovské ligy skupiny v Novém Veselí za účasti domácího družstva, Plzně, Loun, Zlína, Zubří a našeho družstva HCB Karviná. Chlapci obstáli a celý turnaj vyhráli. Postopili tak do dalšího, už pátého kola.

Prvním soupeřem nám bylo Zubří. Utkání bylo z naší strany velice špatné a to od první do poslední minuty. Střelecky jsme vyšli naprázdno, spojky Michal Vaněk (33%), Patrik David (25%) nebyly schopny trefit branku, Martina Rafaje v pivotě nebylo prakticky vidět a křídla Jakub Kraina (40%) a Daniel Belan (0%) také svými výkony neoslnila. David Růža se dopouštěl nehorázných technických chyb a Jan Mucha utkání nezvládl takticky. Nejhorší výkon nejenom v tomto utkání, ale i po celý turnaj podal brankař Patrik Kujan (18%)!! Konečnou remízu „zachránil“ v závěru několika vynikajícími zákroky brankář Jirka Sentivanyi.

Druhým soupeřem nám byla Plzeň, i toto utkání bylo z naší strany jak přes „kopírák“ toho prvního. Zodpovědnost střelby na sebe bral jen Michal Vaněk (autor 9 branek), ostatní hráči doslova zbaběle odehrávali míče. Tradičně i brankaři nepodrželi družstvo a navíc jsme celkově zklamali v obraně. Utkání jsme prohráli.

K třetímu utkání jsme nastoupili proti oslabenému družstvu domácích, protože se jim v předchozích utkáních zranili dva hráči základní sestavy a byli odvezeni do nemocnice. Bohužel i v tomto utkání naši hráči postupovali v nepřesvědčivém výkonu. První poločas vyhrál soupeř jednobrankovým rozdílem. Až v tom druhém se naštěstí karta obrátila. Naši hráči zlepšili obranu, střelecky se prosadil Patrik David (10 branek) a Michal Vaněk (8 branek). Utkání jsme nakonec vyhráli.

Dalším soupeřem byli kluci z Loun. Papírově jsme byli favorité, což se potvrdilo a utkání jsme vyhráli.

Posledním soupeřem byli hráči Zlína. V tomto utkání se naši družstvo konečně „našlo“ a v desáté minutě prvního poločasu jsme vedli 8:1. Trenér Zlína vystřídal hráče základní sestavy a nakonec i v našem družstvu dostali příležitost všichni hráči. Utkání jsme vyhráli, výborný výkon podal opět brankář Jirka Sentivanyi.

Družstvo tedy postoupilo do dalšího kola. To se bude hrát 12.nebo 13. dubna a našemu družstvu budou soupeřem družstva Zlína, Nového Veselí, Ivančic a Velké Bystřice. Místo pořádání turnaje bude určeno později.

K průběho čtvrtého kola se vyjádřila trenérka starších žáků, paní Jana Hajžmanová: „Přesto,že jsme turnaj nakonec vyhráli a postupujeme do dalšího kola z prvního místa, jsem hodně zklamaná z naší předvedené hry a také na kluky nazlobena. Nepředvedli to, co v nich je, co je natrénováno, nehráli naplno. Hráli jsme výborně nedávno na turnaji v Povážské Bystrici a i minulý týden na mezinárodním turnaji v Karviné byl z naší strany velmi dobrý. Nechápu, že nejsou kluci schopni podal dobrý výkon opakovaně. Mám pocit že upřednostnili alibismus a zbabělost, před bojovnosti a chtěním. Kluci si musí uvědomit, že svým výkonem reprezentují sami sebe, klub, město a že nic nepřijde samo".

Výsledky:

HCB OKD Karviná - HC Zubří   13:13 (7:7) 
HCB OKD Karviná - T.Plzeň   15:19 (6:9) 
HCB OKD Karviná - Nové Veselí 23:16 (10:11) 
HCB OKD Karviná - L.Louny   27:7 (14:3) 
HCB OKD Karviná - HC Zlín   18:9 (11:3) 

Tabulka:

1. Karviná   7 bodů
2. Zubří    6 bodů
3. Nové Veselí 6 bodů
4. Plzeň    4 body
5. Zlín    4 body
6. Louny    2 body
Sestava a branky: Brankáři: Patrik Kujan (18%), Jiří Sentivanyi (34%) - Jakub Kraina 6, Adam Siuda 5, Dominik Zachar 7, Patrik David 16, Jan Mucha 11, David Růža 2, Martin Rafaj 5, Nicolas Noworyta 2, Michal Vaněk 35, Daniel Belan 2, Daniel Schestág 3.