Družstvo Moravskoslezského kraje bylo stříbrné
28.06.2015  |  Jana Hajžmanová

Družstvo Moravskoslezského kraje bylo stříbrné

Největší sportovní mládežnická akce, podporovaná oficiálními partnery Českého olympijského týmu, pod názvem VII.Letní Olympiáda Dětí a Mládeže se konala ve dnech 14.-19.6.2015 v Plzni. Mladé naděje českého sportu měly tak si možnost vyzkoušet ve zmenšené formě olympijskou atmosféru.

Jedná se o významný mládežnický projekt, kdy zápolí mezi sebou 14 krajských výprav z České republiky. Pořadatelé vypsali 18 sportovních odvětví (atletika, badminton, basketbal, beachvolejbal, cyklistika, fotbal, goalball, házená, hokejbal, jachting, karate, nohejbal, orientační běh, plavání, sportovní aerobik, střelba, tenis, triatlon) a dvě doplňkové soutěže (psaní na klávesnici a fotografická soutěž). Zúčastnilo se neuvěřitelné množství sportovců - více než 2300 ve věku 8-18 let. Vše probíhalo jako na skutečné olympiádě, počínaje zapálením olympijského ohně a konče boji o celkem 150 sad medailí. Maskot Oly zahájil olympiádu v neděli 14. června za účasti všech výprav. Náš kraj měl samozřejmě také zastoupení. V mnoha disciplínách si vedl dobře a obsadil v celkovém součtu všech krajů 3. místo.

Moravskoslezský kraj reprezentovaly v házenkářské části her výběry starších žáků a žákyň. Naše starší žákyně skončila na osmém místě. Družstvo provázelo před ale i v průběhu olympiády spoustu zranění. Po velmi vyrovnaném boji s výběrem Prahy získala bronzové medaile děvčata z Jihomoravského kraje. V napínavém finálovém utkání, které po prodloužení dospělo až k sedmimetrovým hodům, zvítězilo a zlaté olympijské medaile si odvezlo družstvo žaček Jihočeského kraje. Se stříbrnými medailemi se pak musela spokojit děvčata Plzeňského kraje. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Michaela Hauserová (Jihočeský kraj), nejlepší brankářkou Sabrina Novotná (Praha) a nejlepší střelkyní se stala Barbora Machalová (Vysočina).

V kategorii chlapců ve své základní skupině dominoval výběr Moravskoslezského kraje, který zaváhal až ve finálovém utkání proti družstvu Zlínského kraje. Na sever Moravy tak putovala stříbrná sada olympijských medailí a jejich zlínským sousedům sada nejcennější – zlatá. Bronzové kovy si pak pověsili na krk chlapci z Plzeňského kraje. Nejlepším hráčem LODM byl vyhlášen David Růža (Moravskoslezský kraj), nejlepším brankářem Šimon Mizera a nejlepším střelcem se stal jeho bratr Bohdan Mizera (oba Zlínský kraj).

Družstvo pod vedením trenérů Jany Hajžmanové a Jana Martínka nakonec skončilo těsně pod vrcholem. V konečném výběru bylo šest hráčů z Kopřivnice, šest z Karviné a dva z Frýdku Místku. Sestava vykrystalizovala po absolvování přípravy, která byla letos více než kvalitní (ve 12 TJ se prostřídalo celkem 28 hráčů z celého kraje).

„V základní skupině jsme suverénně kralovali, a až na vyrovnané utkání s Ústeckým krajem, jsme všechny utkání suverénně ovládli. Vítězstvím v jedné ze dvou skupin, jsme si tak zajistili přímý postup do semifinále. Tady už šlo o všechno. Výborná divácká kulisa jenom podtrhla atraktivitu utkání. V semifinále jsme narazili znovu na Ústecký kraj, který překvapivě porazil jednoho z favoritů Prahu. My jsme však nenechali nic náhodě a do utkání vlétli a dostali se do vedení 8:1. Toto vedení jsme pak už udrželi a zaslouženě postoupili do finále. Další překvapivý výsledek se zrodil v druhém semifinále, když Zlínský kraj porazil největšího adepta na zlato Plzeň. Finále se tak stalo moravskou záležitostí. Nám se bohužel tento poslední krůček nepodařilo zvládnout, ztroskotali jsme na nejlepším brankáři turnaje, který podával vynikající výkony a tak jsme se po počátečním zklamání mohli radovat „pouze“ ze stříbrných medailí. Osm utkání, sedm vítězství a jedna porážka. Výborný výsledek a ohromná spokojenost, sešla se velmi dobrá parta kluků. Byla s nimi moc fajn práce, jsou super. Poděkování patří klukům, jejich trenérům, rodičům i klubům“ hodnotí Hajžmanová a Martínek.

„Toto byla už naše třetí LODM (stříbro Olomouc 2011, bronz Zlín 2013) a musíme konstatovat, že byla nejpovedenější. Organizace výborná, skvělá atmosféra, velmi sympatický maskot a medailové ceremoniály, ubytování i sportoviště v minimálních vzdálenostech. To dohromady připravilo všem zúčastněným nezapomenutelné zážitky“ shodují se oba trenéři.

obrázek

Výsledky - základní skupina

MSK – Královehradecký 28:13 (13:4)
MSK – Liberecký 27:10 (14:6)
MSK – Středočeský 27:11 (14:5)
MSK – Ústecký 21:16 (12:8)
MSK – Olomoucký 18:8 (10:3)
MSK – Pardubický 28:11 (11:5)


Semifinále

MSK – Ústecký 24:14

Finále

MSK – Zlínský 11:14 (3:6)

Sestava a střelci branek:

Brankaři:
Ripper Jakub(Kopřivnice), Pavlín Jakub (Karviná)
Hráči: Zamarski Alexandr 30, Růža David 25, Noworyta Nicolas 16, Jančička Jakub 10, David Patrik 10 (všichni Karviná) Vludarčík Adam 24, Mazur Matěj 14 (oba Frýdek Místek), Očkovič Adam 15, Kubín Lukáš 21, Matonoha Pavel 6, Kremer Vojtěch 13, Kučeriak Lukáš 2 (všichni Kopřivnice),

trenéři: Hajžmanová Jana, Martínek Jan

obrázek

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

včera

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA