Půjdeme do poháru EHF
21.06.2018  |  Ivo Dudek

Půjdeme do poháru EHF

Po úspěšné sezóně jsme nemohli nevyzpovídat prezidenta klubu, pana Romana Muchu.

Pane prezidente, letošní sezóna skončila skvěle - titulem. Ale přiznejme si, že trochu překvapivě. Bylo to překvapení i pro Vás?

Určitě. Vždyť před sezónou přišli v podstatě jen dva velmi zkušení borci - Nemo a Michal. Byly i další příchody ale od těch jsme až tak nevěděli jak se chytnou. A všechno jsme směřovali k tomu, že ten manšaft se má sehrát, sednout si a útok na nejvyšší příčky měl být až v sezóně další. Za úspěšnou bychom sezónu považovali pokud bychom byli kolem čtvrtého místa.  Po dlouhodobé části jsme byli sice na krásném druhém místě ale dobře víte, že soutěž byla velmi vyrovnaná a o našem umístění rozhodl až gól osm vteřin před koncem v utkání s Duklou. Pokud by nepadl, mohli jsme také skončit stejně jako Dukla ve čtvrtfinále. Ta obhajovala titul ale do play off šla z pátého místa a první dvě utkání pak hrála venku.

Nicméně když jsme u play off, prošli jsme jej až překvapivě dobře s pouhou jednou porážkou. Naše strategie, se kterou přišel trenér Marek Michalisko ve spolupráci s Michalem Brůnou, tedy hra na dva pivoty bez gólmana, se ukázala jako perfektní tah. Pro soupeře se ukázala jako velmi obtížně bránitelná. Zejména semifinále proti Lovosicím toho bylo jasným dokladem. Ve finále už to bylo jiné, to bylo velmi vyrovnané, ale myslím, že i tam to bylo tím jazýčkem na vahách, který to finále rozhodl. A také to, že naše srdce a hlad po vítězství byl větší než u Plzeňských. Naši kluci mohli hrát uvolněně s vědomím, že už mají splněno. To jsem jim také před začátkem finálové série jasně řekl. Vzali si to k srdci a nebyli pak ve finálové sérii pod tlakem.

 Po zisku titulu jste uspořádali spontánní oslavu titulu na náměstí. Mimochodem velmi podařenou. Jak si to hráči užili?

Myslím, že kluci si to užili opravdu parádně. Slavilo s nimi plné náměstí a vzhledem k tomu že většina z hráčů nikdy nic podobného nezažila, byli opravdu velmi rádi jak to vše klaplo. A super bylo i to, že titul mohli slavit s týmem mužů i starší žáci také získali titul mistra ČR. Vyhráli totiž letošní žákovskou ligu. Myslím že i pro ně, to byl fantastický zážitek. Také je vítalo zaplněné náměstí a mohli se o pódium dělit se svými vzory. A to je myslím velmi dobrá motivace do jejich další práce v budoucnu. Takže na to, že ta akce byla tak trochu improvizovaná, dopadlo vše na víc než sto procent. A ještě bych chtěl zdůraznit, že akce se mohla uskutečnit i díky podpoře města, které nám poskytlo pódium na náměstí a bez toho by to nebylo zdaleka ono.     


Pomohl zisk titulu v jednání se sponzory před sezónou příští?

Pomohl. Určitě je naše pozice jiná než před sezónou minulou, kdy jsme skončili na sedmém místě. Sice před touto sezónou přišly zkušené posily, ale nikdo nevěděl jak si to sedne, jak nakonec dopadneme. A tak se ziskem titulu v zády se s případnými sponzory určitě lépe vyjednává.   

Tento rok jsme měli v kádru Poláka - Tymka Piątka. Pozorovali jste nějaké ohlasy na titul i v Polsku?

Ano, pozorovali. Pozorně ho sledovali zástupci minimálně dvou klubů Polské superligy a byli příjemně překvapeni. Jednak tím, jak se Tymek prezentoval u nás a také úrovní naší extraligy. S blížícím se koncem play off kvalita zápasů stoupala a zvyšovala se úroveň. A to právě oceňovali i pozorovatelé z Polska. Je jen škoda že tyto zápasy nebylo možné sledovat v naší televizi. Ale to už je jiný příběh a otázka pro někoho jiného. Nicméně utkání se dala sledovat na TVcom a to právě využili i kolegové v Polsku. Je fakt, že Tymo Piątek se u nás dost zvedl. Získal herní praxi, protože v Zabrze v podstatě nechodil do útoku. Byl tam až třetí pivot. U nás dostal velký herní prostor a jeho hra šla logicky nahoru. Nicméně jej pořád čeká určitě hodně práce a má, vzhledem ke svému mládí, potenciál dále růst.    

Rád bych se trochu dotkl i situace v kádru týmu i když vím, že na to je ještě čas. Ale přece jen - jaká je situace? Budou odchody, příchody?

Prvně k odchodům. Osa týmů zůstává pohromadě. Máme sice ještě dva otazníky, které nejsou dořešené ale jinak tým opravdu zůstává pohromadě. Do 14 dnů budeme mít jasno. Někteří hráči totiž už před minulou sezónou dostali od nás zelenou k tomu, že si mohou hledat nějaké zahraniční angažmá. Ale zatím není jasné jak to dopadne. Co se týče příchodů, máme něco rozjednáno a také chceme ještě nějaké hráče v přípravě zkoušet. Na to je ale opravdu zatím moc brzo.   

Další věc, která určitě hodně zajímá všechny fandy v Karviné a okolí. Jak to bude s případnou přihláškou do evropského poháru?

Na 100% do poháru půjdeme a to do poháru EHF. Finišujeme se zajišťováním financí, abychom jej mohli hrát. Bohužel házená není fotbal a účast v poháru stojí kluby hodně peněz. Například první dvě kola nás mohou stát 700 - 800 tisíc. Když se zadaří a nebudeme cestovat daleko, třeba to bude stát méně, ale tato rezerva musí být. Z rozpočtu pro extraligu nechceme na pohár v žádném případě peníze brát  a tak je tato finanční příprava dost náročná.  

Můžete už nastínit jak bude vypadat příprava?

Jen v hrubých obrysech. Příprava začíná od 12. července a po loňských dobrých zkušenostech se soustředěním v Chorvatsku, budeme tento model opakovat. Tato herní konfrontace s týmy, se kterými se obvykle nepotkáme, byla velmi prospěšná. A po návratu nás čeká, těsně před startem extraligy, Česko - Slovenský pohár. Bude se hrát v Prešově a vzájemně se utkají nejlepší dva týmy z obou zemí - takže od nás my a Plzeň a za slovenskou stranu Prešov a Topolčany.   

AKTUÁLNĚ

Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


Příprava starších dorostenců

05.02.2020

Včera večer sehráli starší dorostenci kvalitní přípravné utkání s dorostenci ze Zabrze. Rozešli se smírně 28:28 (16:13)


S Maloměřicemi 5.2.2020 v 18:00 hodin

03.02.2020

Záaps se měl hrát v 19:00 ale platí náš klasický středeční čas - tedy 18:00 hodin!


Změna času sobotního utkání

22.01.2020

Odvetu s Fivers Vídeň budeme hrát v jiném čase! Po dohodě klubů bude zápas začínat až 13:30 místo původního času 11:00.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

V neděli 16.2.2020 nás čeká odveta proti Madeiře. Tam jsme prohráli 27:30. Máme na to postoupit mezi posledních osm týmů?

 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 21 36 649:532
2. Dukla Praha 21 33 660:529
3. Zubří 21 30 574:502
4. Karviná 21 28 555:497
5. Kopřivnice 21 27 645:605
6. Nové Veselí 21 22 549:532
7. Hranice 21 18 531:546
8. Jičín 21 18 520:560
9. Lovosice 21 17 577:553
10. Brno 21 14 516:575
11. Frýdek Místek 21 6 483:610
12. Maloměřice 21 3 454:672
KOMPLETNÍ TABULKA