&rs(
01.07.2003  |  Zdroj: iDnes.cz

Farář? Hráč pozlacený černou prací

Zkušený házenkář, dlouholetý kapitán trojnásobných mistrů ČR míří z Karviné do rakouského Kremsu. Jeho přestup je ve stadiu aktivního vyřizování a rozhodne se v nejbližších dnech.....

Míjí jej individuální ocenění, v anketách o házenkáře roku kolikrát ani nenakoukl do elitní desítky. Přesto je jedním z nejužitečnějších házenkářů, jací v novodobých dějinách české házené běhali po ligových palubovkách. Roman Farář. Pes obranář, mistr černé práce, srdcař, univerzál. S kapitánskou páskou na ruce dovedl házenkáře Karviné ke třem titulům v řadě. A teď se s českou soutěží loučí.

"Jsem domluvený na přestupu do rakouského Kremsu," potvrdil Farář. "Smlouvu jsem ještě nepodepsal, ale měla by to být formalita. Jsem rozhodnutý odejít."

Karviné se znovu otevírá reálná šance na Ligu mistrů, ani to nezviklá vaše rozhodnutí?

Už ne, odcházím. Všichni zkušení borci jsou pryč, jedna etapa Karviné skončila. Teď se otvírá prostor mladým, ti mohou v Lize mistrů nasbírat neocenitelné zkušenosti.

Proč zrovna Rakousko?

Tuhle nabídku jsem začátkem měsíce dostal od Pavla Hrachovce. Do Kremsu se chystá i Martin Hríb, klub mi nabídl solidní podmínky.

Není to ústup ze slávy?

Nemyslím si. U nás byly dva tři dobré kluby, jinak byla úroveň ligy slabší. Rakouská je vyrovnanější.

Přesto, lepší nabídka nebyla? Až teď, docela nedávno, se ozvala Povážská Bystrica. Ale já už byl domluvený s Rakušany, odmítl jsem.

Ale, vzpomněl si na vás trenér Hargaš?

Určitě v tom měl prsty.

V říjnu vám bude třicet, přesto vás čeká první přestup. Je to tak? Ano. Kromě vojny v Dukle Praha jsem hrál odmalička v Karviné. Měl jsem už několik nabídek, ale až teď uzrál čas. Cítím to tak.

Před čtyřmi lety jste s Karvinou rozjeli spanilou jízdu, tři roky po sobě jste sbírali všechny možné poháry. Co zlatou éru nastartovalo?

Klub dlouhé roky skvěle pracuje s mládeží a jedna silná generace dozrála. K tomu přišel Saša Radčenko a rozjel parádní spolupráci s Davidem Juříčkem. No a trenér Hargaš a jeho slavná „filozófia“.

Ivan Hargaš je velmi ambiciózní a tvrdý trenér. Zpočátku prý u hráčů příliš oblíbený nebyl...

Všechno nové chce čas. To je stejné, jako když jste poprvé v práci, a hned dostanete záhul. Pak remcáte. Ale my si postupně zvykli. Příchod trenéra Hargaše byl dobrý krok, dostal z nás, co chtěl.

Zlatá éra skončila, po odchodech opor jste v lize byli až čtvrtí. Jaký to pro vás byl rok?

Nešťastný, protože úspěšný tým se musel kvůli finančním problémům rozprodat. V polovině sezony se úplně změnil kádr, přišel nový trenér, bylo těžké navázat. Mladí kluci jsou šikovní, ale pořádně jsme nevěděli, co vlastně hrát. Bylo mi z toho smutno. Ale ty tři roky byly nádherné. Počítám, že už navždy zůstanou na první příčce mé házenkářské kariéry.

Prosadil jste se jako elitní obranář, muž na černou práci. Nemrzí vás, že nejste tak na očích, jako oslavovaní střelci?

Nikdy jsem nebyl mašina na góly, ale nelituji. Každý si musí najít svoje místo, aby tým šlapal. A moje místo je v obraně.

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

dnes

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA