&rs(
12.11.2006  |  Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - GOG Gudme TGI Svendborg 32 : 37 ( 13 : 19 )

Hráči HCB OKD Karviná se loučí s letošní ligou mistrů porážkou s dánským mistrem GOG Gudme 32 : 37. Nicméně se neopakovala situace z předešlých nepovedených utkání a dá se říct, že jsme prohráli se vztyčenou hlavou.

Naše mužstvo nastoupilo v téměř stejné sestavě jako v minulém utkání v rumunské Constanci. To znamené bez Honzy Sobola a Rosti Baďury. Jen Szymona nahradil Bednařík.

Do desáté minuty, kdy byl stav 5 : 5, jsme drželi krok, zejména díky přesným trefám Ondry Zdráhaly. Pak ale dánové naši hru přečetli a ujali se vedení. Když se ke zlepšené hře soupeře přidaly i technické chyby našich hráčů náskok dánů narostl na poločasový výsledek 13 : 19.

Do druhého poločasu jsme ale nastoupili lépe než jsme končili ten první. Větší bojovností se dařilo pomalu z náskoku ukrajovat. V šestnácté minutě druhého poločasu jsme se dotáhli na dvě branky na 25 : 27. Poté ale soupeř opět odskočil a dokázal, že opravdu patří k evropské špičce. Dotáhl zápas do vítězného konce s výsledkem 32 : 37.
Sestava HCB OKD Karviná :Mrkva, Marjanovič; Bednařík, Plšek 4, Heinz Kamil 5, Heinz Tomáš 4, Indjič 2, Zdráhala 5, Šulc, Mrózek 1, Kubis 4, Požárek 3, Korňan 1, Rachač 3.
Sestava GOG Gudme :Henriksen, Möller; Laen 4, Jörgensen Kasper 5, Jörgensen Klaus 4, Madsen 4, Larsen 1, Jensen Simon 3, Hansen 1, Hundstrup, Petersen 6, Hansen 9, Jensen Jakob.

Rozhodčí: Leon, Trillo (oba Šp.). Vyloučení: 5:3. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Diváci: 800