HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
čt 6.5.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Báječná atmosféra středečního finále nadchla

Karviná – Ani přímý televizní přenos nemohl odradit fanoušky HCB OKD, aby si nechali ujít dekoraci staronových karvinských mistrů přímo v karvinské hale házené, svatostánku místních hráčů Baníku.

Pořadatelé uvedli neskutečný počet diváků – 2 510! Kapacita haly je přitom 2 200. Návštěva byla suverénně největší za posledních deset let. „Tolik lidí tady naposledy bylo ještě v době, kdy jsme hráli Ligu mistrů se Sašou Radčenkem,“ trefně glosoval situaci jeden z domácích příznivců, devětadvacetiletý Lukáš.

„Fanoušci byli neuvěřitelní. Dneska tady nebylo vyprodáno, ale rovnou přecpáno. Úžasná atmosféra nám moc pomohla,“ děkoval karvinským fandům Roman Farář, jeden z hrdinů letošních vyřazovacích bojů. Ten další, osminásobný držitel titulu českých mistrů Tomáš Heinz si ihned vybavil doby, kdy se na palubovce proháněli hráči typu Davida Juříčka, Martina Galii, René Vaška, Kamila Heinze, Michala Brůny či právě Alexandra Radčenka. „Ta atmosféra byla podobná jako dnes,“ přikyvoval, když popotahoval z vítězného doutníku.

Tenkrát u toho byl jak Tomáš Heinz, tak Roman Farář. To bylo před devíti lety. „A na co tím jako narážíte?“ smál se rozjařený Heinz, veterán sestavy, pro kterého je zisk dalšího titulu stěžejním okamžikem. „Mám jich doma už osm, ale žádný se mi nepřejí. Je to neopakovatelný pocit, držet v ruce zlatou placku, přál bych to každému,“ poznamenal.

Jeho parťák Farář jej v počtu získaných titulů na chvilku dohnal, ale když po něm převzal z rukou předsedy svazu Jaroslava Chvalného zlatou medaili i Heinz, už zase interní bilanci vedl mladší z bratří Heinzů. „To mi vůbec nevadí. Hlavně, že jsme dokázali získat pohár jako tým. Je to odměna pro nás za celoroční práci i pro naše fanoušky, kteří nám vytvořili tuhle úžasnou atmosféru,“ rozloučil se Farář a šel juchat s ostatními hráči a diváky.