čt 22.5.2003 | Libor Kulig

Baník prohrál a skončil čtvrtý

Ve čtvrtém utkání o třetí místo v hale Na Děkance v Praze prohrála Karviná s domácím Allriskem a Pražané tak obhájili své loňské umístění. Baník touto porážkou zakončil ne příliš vydařenou sezónu plnou zvratů.

Včerejší utkání byl čtvrtým v pořadí o třetí místo. Allrisk po nedělní výhře v Karviné vedl v sérii 2:1 a domácí házenkáři jistě chtěli uspět. Tomu odpovídalo i jejich nasazení v začátku utkání, kdy Karvinou zatlačili do defenzivy a po deseti minutách vedli jednoznačně 6:0. Baník se trápil nejen v útoku, ale i v obraně a svou první branku vsítil až v jedenácté minutě. To už měl Allrisk dostatečný náskok a skóre narůstalo ve prospěch Pražanů. Navíc v brance Karviné se nedařilo ani Galiovi ani Slabému, kteří se střídali s pravidelností vždy po pěti obdržených brankách. Za celý poločas měli pouze dva úspěšné zákroky a hráči Allrisku jim dokázali vstřelit dvacet branek. I zásluhou nevýrazného útoku Karviné tak Allrisk v poločase zaslouženě vedl 20:12.

Druhý poločas již byl ze strany Baníku poněkud lepší, ale nutno říct, že hráči Allrisku s vědomím vysokého náskoku již nebyli tak houževnatí. Allrisk si hlídal průměrný osmibrankový odstup od Karviné a v dresu hostí nebyl nikdo, kdo by svým výkonem strhl ostatní své spoluhráče k takovému nasazení, které by vedlo ke snížení hrozivého rozdílu skóre. Pouze zkušený matador Titkov s přesností porměňoval sedmimetrové hody a v obraně hecoval spoluhráče.

Ani to ale nepomohlo a tak Baník v tomto utkání nakonec prohrál 25:34 a Allrisk tak zaslouženě obhájil loňské třetí místo. Karviná tak zakončila ne příliš vydařenou sezónu. Teď bude záležet na mnoha akolnostech jak bude vypadat ta sezóna příští.

K podrobnému hodnocení celé sezóny se brzy na našich stránkách vrátíme. Hráči teď absolvují tréninky v meziobdobí do poloviny června a potom budou mít hráči do poloviny července dovolenou. Ve druhé polovině července by měla začít příprava na novou sezónu. O tom jak bude tato sezóna a celá soutěž vypadat se také během několika dní vrátíme.

O 3.místo

Allrisk Praha - Baník Karviná 34:25 (20:11)

Nejvíce branek: Trávníček 9, Půta 7, Hladký a Brabec po 4 - Szimanski 7, Titkov 6, Heinz 4. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení: 4:5. ČK: Brabec. Diváci: 200. Konečný stav série: 3:1.