ne 27.8.2023 | Redakce

Baník znovu vyrazil do Polska, na turnaji získal bronz

Příprava na start extraligy vrcholí a tak se A tým v sobotu představil v posledních dvou přípravných zápasech. Absolvoval turnaj v Legnici, ze kterého přivezl bronz.

Kromě Baníku se Memoriálu Zdzislawa Woźniaka zúčastnila taky domácí Legnica, Lodž a Lubin, na který karvinští házenkáři narazili v dopoledním semifinále.

Zagłębie, které je účastníkem polské Superligy, daleko lépe zvládlo první poločas – vyhrálo ho 17:11 a vytvořilo si dobrou výchozí pozici do druhé půle. Hráči Baníku po změně stran zabrali, manko stahovali, na postup do finále to ale nestačilo. Z vítězství se po výsledku 28:27 radovali Poláci.

Utkání s Lubinem střelecky vyšlo karvinským křídlům. Šest gólů dal Ondřej Skalický, pět zásahů přidal Petr Široký a čtyřikrát se prosadil Denis Harabiš. Čtyři trefy zapsal taky Matěj Nantl.

Zápas o bronz

V boji o bronz Baník vyzval domácí celek, který se chystá na sezonu ve druhé polské lize. Karvinští potvrdili roli favorita, v poločase vedli 17:10 a nakonec si došli k pohodovému vítězství 31:23. Hodně prostoru dostali na hřišti i mladí hráči.