HCB Karviná
Rozhovory
čt 6.9.2018 | Ivo Dudek

Blíží se start Strabag rail Extraligy!

Už v sobotu 8.9.2018 v 18 hodin se roztáhne opona a začne nám další extraligová sezóna. A po delší době do ní vstupujeme v roli obhájce titulu. O tom, jaká je v týmu situace před startem jsme si povídali s trenérem Markem Michaliskem

První zápas hrajeme v Jičíně. Na začátek určitě nepříjemný soupeř. Je to tak?

To je pravda. V Jičíně se nikdy nehrálo snadno. Domácí jsou zvyklí doma vyhrávat a hodně spoléhají na domácí prostředí.  Takže začínáme opravdu pěkně zostra. Je to vždy jeden z nejtěžších venkovních zápasů. Žádný lehký zápas na rozehrání se konat nebude. 

Druhý zápas se hraje ve středu na domácí palubovce s Hranicemi…

Ano, hraje se ve středu, ale my to kvitujeme jako dobrý krok. Český svaz házené se totiž dohodl s Českou televizí na pravidelných středečních podvečerních přenosech a to je určitě jen dobře. Je to super krok jak náš krásný sport zpropagovat. Myslím, že je to pro televizní diváky atraktivnější čas než nedělní dopoledne, jak bylo zvykem v minulosti. Takže tímto bych rád pozval všechny fanoušky už ve středu 12.9.2018 v 18 hodin na první domácí utkání. Přijďte nás podpořit a vytvořit opět tu skvělou atmosféru jakou umíte udělat jen Vy. My v realizačním týmu, ale hlavně hráči na palubovce Vaši podporu velmi cítí a váží si jí.

Jaký je před startem sezóny zdravotní stav hráčů?

Vždycky se najdou nějaké drobnosti, ale tomu se nedá vyhnout. Nicméně žádný větší zdravotní problém není a tak jsme rádi, že do sezóny nastupujeme v plné a nejsilnější sestavě. 

Už vykrystalizovala základní sestava, na které budete stavět?

Já už jsem nejednou říkal, že házená je kolektivní sport a chceme zátěž rozdělit mezi co nejvíc hráčů. Tak aby to nebylo jen na pár lidech. Šanci budou dostávat i ti mladší, kteří třeba ještě loni tolik nehráli.

Dobře, tak jinak – máte už jasno, jaká nastoupí do prvního zápasu v Jičíně základní sestava?

Tak to mám. Jen ještě trošku váhám nad jedním postem, ale dá se říct, že jasno už mám.

Pokud chcete vědět, jak je trenér spokojený s přípravou a třeba také to, jaké jsou cíle do nové sezóny, přijďte ve středu na utkání a můžete si vše přečíst v našem bulletinu.