HCB Karviná
Reprezentace
st 2.7.2008 | Ivo Dudek

Bude reprezentaci trénovat Lipták?

zdroj: denik Sport(ČTK)
Po neúspěšné kvalifikaci o postup na mistrovství světa s největší pravděpodobností skončí u mužské házenkářské reprezentace trenér Pavel Pauza.

Vedení házenkářského svazu oslovilo slovenského kouče Martina Liptáka, jenž by se měl stát Pauzovým nástupcem.
Čtyřiačtyřicetiletý bývalý československý reprezentant působil naposledy v Prešově, s nímž se stal v uplynulé sezoně ligovým mistrem a vítězem poháru. V květnu podepsal smlouvu s rakouským Bregenzem, což je fakt, který by mohl jeho příchod k české reprezentaci zhatit.
Jak ČTK řekl předseda házenkářského svazu Jaroslav Chvalný, záležet nyní bude na tom, zda Bregenz umožní Liptákovi trénovat zároveň klub i reprezentaci.
"O práci u českého národního mužstva mám velký zájem," řekl Lipták České televizi. Pokud by ho jeho zaměstnavatel nepustil, předloží svaz nabídku nové smlouvy Pauzovi.
Bývalý reprezentant Pauza měl původně kontrakt jen do letošního mistrovství Evropy v Norsku, kde tým třikrát prohrál a nedostal se ze skupiny.
Svaz mu poté kontrakt prodloužil do 30. června na zápasy play off kvalifikace o postup na MS 2009, tam však jeho svěřenci po červnovém dvojutkání se Srbskem těsně nepostoupili.
Beze změn zřejmě zůstane trenérské složení ženského národního celku, svaz předložil novou smlouvu současnému kouči Jiřímu Tkadlecovi.

Autor: ČTK