HCB Karviná
Rozhovory
pá 4.2.2011 | Karvinský deník - Oldřich Horák

Chceme pro Karvinou získat další titul,

říká kapitán a sekretář HCB OKD Karviná Roman Farář.
Karvinští zahájí po pauze cestu za dalším titulem zápasem na horké půdě v Lovosicích. Roman Farář věří v úspěch nejenom v tomto utkání.

Karviná – Po sedmi týdnech bude pokračovat extraliga házené mužů. Tato pauza byla vynucena zápasy na světovém šampionátu ve Švédsku. Po 15 odehraných kolech extraligy vede Karviná o bod před Lovosicemi. Co se týče skóre, jsou na tom lépe Lovosičtí, kteří mají o jedenáct branek lepší rozdíl. O tom, že letos se nebude hrát play off, Deník už několikrát psal. Letos se po dvaadvaceti kolech tabulka rozdělí na dvě poloviny, ovšem v první šestce se započítávají jen vzájemné souboje. Dnes by tedy vedla Dukla Praha s deseti body. O bod méně má Karviná a dalšími by byly Zubří a Lovosice.

V šestnáctém kole nejvyšší házenkářské soutěže zajíždějí Karvinští do Lovosic, se kterými v domácím prostředí jen remizovali 27:27. V tomto střetnutí zaznamenal nejlepší střelec ligy Motl devět branek, což bylo rozhodující a Karvinští si ho musejí lépe pohlídat. Před prvním zápasem v tomto roce hovořil kapitán a sekretář HCB Roman Farář nejen o lize a situaci v klubu.

Určitě jste se díval na MS házenkářů, jak jej hodnotíte?

Podle mého názoru je titul Francouzů ve správných rukou. Hráli soustředěně, disciplinovaně a měli ve svém středu nejvíce osobností. A to rozhodlo. Také Dánové předvedli fantastický výkon a mohu říci, že finále těchto soupeřů bylo velkou ozdobou a výbornou propagací házené. Trošku mě zklamali Islanďané a také Poláci. Škoda, že se naší reprezentanti neprobojovali na mistrovství světa. Podle mě mohli být v první desítce. Na druhé straně nás výborně reprezentovali skvělí rozhodčí Horáček a Novotný, kteří pískali tři střetnutí, dokonce i semifinále mezi Španělskem a Dánskem.

Jaká byla příprava mužstva po vítězství v Českém poháru ?

Po odpočinku jsme jeli v novém roce na plné obrátky. Velmi nám prospěl kondiční trénink v Dolní Lomné, kde jsme dobili baterky. Pomohl nám i herní turnaj, kterého se zúčastnily přední evropské celky Tatabanya a Vídeň. V něm dostali příležitost mladí hráči, kteří naznačili, že v budoucnu s nimi musíme počítat. Nyní pilujeme jednotlivé útočné i obranné systémy. Věřím, že na sedm zbývajících kol budeme dobře připraveni.

Jak se díváte na první utkání v tomto roce?

Lovosice jsou silný soupeř, ale my se musíme poučit z karvinského zápasu a chceme vyhrát, neboť jejich vítězství by je posunulo blízko k titulu. Jestliže neuspějeme, budeme bodovou ztrátu těžko dohánět. Chlapci jsou dobře nabuzení a chtějí předvést maximální výkon. Chceme opět získat titul.

Co říkáte novému stylu soutěže?

My jsme s ním hned od začátku nesouhlasili, protože play off přivede do haly plno diváku. Však si vzpomeňte na loňské souboje se Zubří. Nyní v novém systému se může stát, že čtyři kola před koncem bude rozhodnuto a diváci již nepřijdou. Však uvidíme.

Jak to vypadá s vámi? Po zisku dvanáctého titulu jste se loučil.

Je to pravda. Ale máme velkou marodku, a tak jsem se rozhodl, že klukům musím pomoci.